Кому війна, а кому мати рідна: на Олевщині орудує бурштинна мафія, прикриваючись “самообороною”

Озброєні люди, які прикриваються “самообороною”, незаконно видобувають бурштин на Олевщині, пише “Олевський інформаційний”.

Протягом двох місяців поблизу села Замисловичі Олевського району Житомирської області невідомі особи копають бурштин.

За короткий проміжок часу десятки гектарів полів та лісів перетворилися на кратери.

Чоловіки одягнені в камуфляжну форму проживають в наметовому містечку та не допускають інших осіб на незаконно захоплену територію.

При собі вони мають зброю (пістолети, автомати), за допомогою яких охороняють територію видобутку бурштину, а також вільно розгулюють найближчими селами (Шебедиха-Замисловичі-Устинівка).

На формі озброєних осіб є напис «самооборона», але на запитання селян, хто вони, кого і від кого захищають, звідки взялися, конкретної відповіді немає.

Місцеві жителі звернулися до правоохоронних органів, для того, щоб дізнатися чого саме ці люди знаходяться в селі.

Проте, на місці видобутку, міліція нічого незаконного не помічає, тому що невідомі люди працюють вночі.


Пізніше з’ясувалося, що на північ Олевського району приїхали бандитські групування з Рівненської, Львівської та Луганської областей, якій ведуть між собою війну за контроль над надрами.

Разом з ними розкрадають державний ресурс жителі Олевського району, які вже закріпилися як «наглядачі» за процесом незаконного видобутку бурштину.

Використовуючи мотопомпи, щоночі чоловіки видобувають бурштин, спотворюючи при цьому гектари родючих земель та лісів.

На ранок, на це місце приходять прості люди, переважно жінки, які в перемитому ґрунті відшукують невеликі залишки каміння. За неофіційними даними, лише за одну ніч вдається намити відро каміння, а це щонайменше 50 тисяч доларів.

Неподалік є інше місце паломництва за «сонячним камінням». Це село Устинівка. Саме сюди сотні людей з лопатами з’їжаться аби віднайти дорогоцінний камінь. Щоправда, такий метод розкопки більш-менш прийнятний. Важка техніка не застосовується.

На межі з Рівненською областю, неподалік села Лопатичі, також ведеться війна за бурштин та землі, на яких він знайдений.

Редакції Олевського інформаційного повідомляють, що особи, які оселилися в лісі, беруть з селян 200-300 гривень за вхід «на їх територію», а також забирають ледь не половину здобутого.

Такі невтішні дані та інші шокуючі розповіді олевчан вражають та водночас розчаровують. Як так склалося, що після повалення бандитського режиму «януковича», продовжується терор та свавілля.
Проте погіршення напруженості навколо бурштинової лихоманки відбудеться менш ніж за місяць. В червні розпочинається сезон чорниць, дані – сезон грибів. Тому не виключено, що війна між простими людьми та озброєними бандитами може загостритися.

Нагадаємо, як повідомляв Репортер, правоохоронці затримали 8 рівнеччан, які незаконно видобували бурштин на території Олевського району.