Срібні монети початку радянської доби вилучили у житомирянки-контрабандистки. Фото

4 червня Служба безпеки України на підставі рішення Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей передала Житомирському обласному краєзнавчому музею 8 старовинних монет.

Про це Репортеру повідомили в СБУ.

13 червня 2013 року на залізничній станції «Овруч» у зоні діяльності митного поста «Північний» Житомирської митниці під час огляду особистих речей 47-річної мешканки Житомира, яка слідувала з Республіки Білорусь потягом сполученням «Барановичі-Житомир», правоохоронці виявили в її ручній поклажі заховані в носову хустинку вісім срібних монет.

За висновком експерта Житомирського обласного краєзнавчого музею, монети регулярного карбування Радянського Союзу 1924-1926 років випуску, що вилучено у контрабандистки, виготовлені зі срібла 900-ї проби Петроградським монетним двором та мають культурну цінність.

Рішенням Овруцького районного суду Житомирської області правопорушницю, яка перевозила монети з приховуванням від митного контролю, було визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.201 (контрабанда) Кримінального кодексу України. Їй призначено покарання у вигляді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.