Сухомлин видавав себе за голову неіснуючої організації

Народна рада у Житомирі ніколи не існувала.

За інформацією Головного управління юстиції у Житомирській області, відповідно до Єдиного державного реєстру громадських об’єднань ЖМГО «Народна рада м. Житомира» не зареєстрована і ніколи офіційно не діяла.

Про створення такої організації у лютому 2014 року заявив тоді депутат Житомирської обласної ради, а нині перший заступник Житомирського міського голови Сергій Сухомлин. Вона мала б стати законною альтернативою органу влади Народна рада і здійснювати контроль за владою.

Підготовкою документів для реєстрації ГО «Народна рада м. Житомира» займався наближений до нього житомирський правозахисник Олексій Ясюнецький.

На одному з житомирських сайтів оприлюднили склад правління та виконавчого комітету громадської організації. Головою «Народної ради м. Житомира» на установчих зборах обрали Сухомлина.

Голова “новоствореної” організації активно коментував ситуацію у Житомирі, координував майдан, закликав громаду до контролю за діяльністю влади, а керівництво ЖОДТРК – правдиво висвітлювати те, що відбувалося в місті. У ЖМГО «Народна рада м. Житомира» запрацювала прес-служба.

Однак, після відставки Дебоя і приходу до влади Сухомлина «Народна рада м. Житомира» відразу затихла – жодного коментаря, жодного контролю за владою.

«Народна рада була лише одним з інструментів здобуття влади Сухомлином. З березня громадська організація ніяк себе не проявляє. Нас не збирали навіть на прохання житомирян. Про який контроль за владою тут можна говорити?!», – каже член виконавчого комітету неіснуючої ЖМГО «Народна рада м. Житомира» Андрій Федірко.

Він не здивований, що громадську організацію насправді і не реєстрували. З його слів, ще в лютому Сухомлин не давав конкретних відповідей на питання щодо реєстрації ГО «Народна рада м. Житомира».

Немає організації – немає відповідальності.

Нагадаємо, в Житомирі також відсутній міський голова, а Верховну Раду дезінформують щодо ситуації в місті з метою відтягнення позачергових виборів мера.