Святий отець з Олевська переводив через кордон нелегалів. Фото

Друге поспіль затримання нелегальних мігрантів за тиждень (в суботу 28 червня та в неділю 6 липня) провели прикордонники відділу «Копище» Житомирського загону та представники правоохоронних органів Олевська. Останнє – спільно зі співробітниками УСБУ в Чернівецькій області.

Дев’ятьом незаконним мігрантам з країн Азії та Африки, як і двом попередньо затриманим сомалійцям (до речі, ці два випадки не пов’язані між собою організаційними схемами), правоохоронці не дали можливості від’їхати далеко від прикордонної зони: дві автівки (мікроавтобус «Мерседес Віто» та автомобіль «Сітроен Джампі»), що здійснювали незаконне перевезення мігрантів, зупинили на перехресті автодоріг Київ-Ковель – Майдан-Копищенський – Котлярка.

Супроводжували затриманих іноземців (а це – 3 громадянина Судану та по двоє з В’єтнаму, Еритреї і Бангладешу) п’ятеро українців, серед них – два мешканці Олевського району – вони й виявилися організаторами здійснення незаконного переправлення мігрантів через білорусько-український кордон поза пунктом пропуску відділу «Копище». Та найцікавіше, що один із полісян, котрий взявся за кримінальну справу, виявився…святим отцем з Олевська, який чи то порушив одну із заповідей Божих, чи то мав на меті допомогти «братам во хресті», чи то з інших «благих» мотивів.

Цього разу працівники відділу прикордонної служби, котрі, відповідно до здобутої інформації та проведених напрацьованих заходів спільно з правоохоронними органами, були готовими зустріти непроханих бездокументних гостей, що подолали далеку дорогу від своїх рідних країн з небезпечною політичною ситуацією, аби дістатися до омріяного Європейського Союзу.

Згідно статистичних даних, представники подібної категорії мігрантів, навіть будучи впійманими «на гарячому», рідко повертаються додому, частіше все ж просять притулку в Україні, аби згодом знову спробувати прорватися у Європу. Наразі ж незаконні мігранти поміщені в спеціально відведені місця для тримання даної категорії осіб, а організатори, котрі сприяли нелегальним мігрантам у перетині державного кордону, були передані до правоохоронних органів для пояснення мотивів своїх протизаконних вчинків.

За даним фактом порушено кримінальне провадження, адже громадяни України, які сприяють незаконному переправленню осіб через державний кордон, несуть відповідальність за ст.332 Кримінального кодексу України.

Сомалійці, в’єтнамці, бангладешці, суданці, еритрейці…

Кого чекати прикордонникам наступних вихідних?

Валентина Кравченко