Тиранозаври полювали зграями

Нещодавно виявлені в Канаді сліди тиранозаврів допомогли вченим упевнитися, що ці хижі ящери полювали зграями.

Так динозаврам було простіше завалити видобуток, стверджують палеонтологи. Результати дослідження опубліковані в журналі PLoS ONE за якими можна вже писати курсові роботи.

Про мисливські звички тираннозавра рекс і родинних йому ящерів в науці сперечаються давно. Більшість вчених вважає, що хижаки були «вовками-одинаками». Нещодавно в одному костеносних шарах на острові Драй в Канаді знайшли останки декількох особин Альбертозавра з сімейства тираннозаврид.

Однак скупчення кісток доводить стадність тварин: кілька ящерів могли просто потрапити в одну і ту ж пастку, наприклад, в трясовину.

Вирішальним доказом стали не кістки, а сліди. У 2011 році провідник мисливських груп Арон Фредлунд (Аарон Fredlund) виявив у підніжжя Канадських Скелястих гір два сліди тиранозаврів. Коли туди дісталися палеонтологи, вони знайшли цілу площадку (шістдесят на чотири метри), «потоптану» безліччю ящерів: тираннозаврид (сім слідів), інших дрібних теропод, а також гадрозаврів.

70 мільйонів років тому вони човгали по бруду біля берега річки, а сліди їх збереглися завдяки щільному шару вулканічного пилу.

Хоча всі сліди «розбігалися» у різних напрямках, відбитки тираннозаврид були розташовані паралельно один одному і втиснули в мул на однакову глибину (мабуть, вони пробігли по цій території одночасно). Сліди імовірно належали Альбертозавру або горгозаврам.

Палеонтологи вважають, що хижі динозаври полювали групами, щоб зловити і вбити потужних травоїдних ящерів. Те ж саме відбувається у світі тварин і зараз: вовк-одинак ​​навряд чи завалить лося, а зграї це вдається порівняно легко.

Ймовірно, в зграях тираннозавриди могли полювати на травоїдних гадрозаврів, які не поступаються хижакам за розміром. Даний факт не означає, що хижі ящери завжди йшли один одному на допомогу: є дані про те, що вони люто билися один з одним. Однак на час полювання тираннозавра могли об’єднувати зусилля.