У Житомирській області малолітки напились, вбили діда і спалили його хату. Фото

Днями близько 5 ранку жителька с. Осівці, Брусилівського району, пораючись по господарству, помітила неподалік густий дим, а згодом почула підозрілі звуки.

Про це Репортеру повідомили в УМВС.

Занепокоєна жінка кинулась на вулицю й побачила шокуючу картину: горів сусідський будинок, а у подвір’ї, ледве дихаючи, лежав 72-річний господар.

“Він був весь зв’язаний, і руки, і ноги… І в крові, і голова розбита… І густий дим кругом, і все палає, шифер стріляє”, – розповідає жінка.

Сусіди відразу зателефонували на «101» та у швидку медичну допомогу. Прибулі лікарі констатували у чоловіка численні травми, але врятувати його життя не вдалося: пенсіонер помер під час транспортування до медичного закладу.

“Характер отриманих потерпілим травм та й загальні обставини довколишньої обстановки однозначно вказували на вчинення жорстокого й цинічного злочину – навмисного вбивства літньої людини та ще й з підпалом його оселі, – коментує заступник начальника УМВС України в Житомирській області Юрій Крошко. – Чоловік перебував у вкрай важкому стані, без свідомості, й будь-що повідомити просто фізично не міг.”

Відтак правоохоронці розпочали оперативні заходи для встановлення істини та причетних до злодіяння осіб.

Упродовж кількох годин вдалося з’ясувати, що на цій же вулиці, неподалік місця вбивства, сталася крадіжка з дачного будинку. Невідомі викрали кілька пляшок алкогольних напоїв, дві трилітрові банки меду та інші особисті речі господарів.

Розпивати щойно викрадене злодії пішли недалеко, у ще один сусідній будинок, що стоїть неподалік пусткою. Працюючи над слідовою інформацією, залишеною невідомими тут, правоохоронцям вдалося встановити причетність чотирьох місцевих парубків.

Хлопці, плутаючись у власних розповідях, оповідали кожен свою версію подій минулого вечора. Втім згодом з’ясувалось і те, що тієї ночі вони проникли до ще однієї оселі.

“Ми випили дві пляшки коньяку на чотирьох, – говорить 15-річний парубок. – А потім пішли до діда, хотіли грошей.”

Попередньо встановлено, що після крадіжки з дачного будинку та нічної п’янки парубки проникли до будинку 72-річного чоловіка, який проживав неподалік один.

“Ми уже п’яні були. Залізли, вкрали, випили, побили – все…” – продовжує хлопець.

Серед чотирьох лише одному 21 рік, усі інші – неповнолітні, 15 та 16 років. Чому посеред ночі ніхто з дорослих не занепокоївся, де їх діти і що роблять, питання уже риторичне.

Інший учасник розповів, що, перебуваючи у чужій хаті та погрожуючи господареві, вони відкручували вентиль газового балону та запалювали вогонь у кімнаті.

“Ми казали, що спалимо все, аби він сказав, де гроші, а він не говорив.”

Мати одного з парубків, в будинку якого проживав і його родич, ще один учасник цих подій, згодом у розмові сказала.

“Вони вдома золоті діти, усе роблять. Я не знаю, що це…”

А від спілкування з самими парубками у міліціонерів залишилось враження абсолютного нерозуміння ними страхіття накоєного.

Нині розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України триває. Умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині карається позбавленням волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.

Хлопці уже досягли того віку, коли настає кримінальна відповідальність за тяжкі злочини. Відтак, усі обставини та ступінь вини кожного буде встановлена у ході досудового розслідування.