Житомир «виїхав» на здобутках минулих років

Минулорічні досягнення Житомира у сфері енергозбереження дозволили місту здобути ще один проект по енергоефективності.

Уряд Швейцарії на конкурентних умовах обрав Житомир наступним українським містом для втілення Європейської енергетичної відзнаки (ЄЕВ). Про це йдеться на офіційному сайті Мінрегіонбуду України.

Для реалізації енергоефективного проекту протягом 2014-2017 років швейцарський Уряд планує вкласти приблизно 14,5 млн. швейцарських франків, тобто близько 190 млн. грн. Мета – покращення інфраструктури та енергоефективності міста. Зокрема, відбудова системи центрального опалення, а також розбудова потенціалу «ЖитомирТеплоКомунЕнерго».

Нагадаємо, в листопаді 2013 року екс-мер Володимир Дебой зустрічався з представниками швейцарських і німецьких міжнародних фондів. Тоді він заявляв про попередні домовленості щодо нових проектів у сфері енергозбереження та акцентував, що кошти, які прийдуть у Житомир можна порівняти з трьома бюджетами розвитку міста.

Отож, Житомир став другим українським містом після Вінниці, якому дістався такий проект. Неабияку роль при обранні міста відіграв енергоефективний досвід Житомира.

За три роки активного впровадження енергоефективних проектів було проведено комплексне утеплення ДНЗ №21, заміну понад 1800 ліхтарів із лампами розжарювання на світлодіодні, утеплення пілотного будинку по вул. Київській. Завдяки взятому курсу на технічне переоснащення теплових мереж у 2013-му році КП «Житомиртеплокомуненерго» на 15% скоротило потребу в споживанні газу. Загалом, у місто було залучено понад 20 мільйонів євро від іноземних інституцій.

Керівники міжнародних фондів акцентують, що здобутки Житомира у минулих роках – це результат активної діяльності екс-мера Володимира Дебоя, якого у 2013 році визнали Найенергоефективнішим мером України.

Андерс Лунд, керівник Фонду E5P, який вже інвестував в Україну понад 90 мільйонів євро і спрямовує свою діяльність на підвищення енергоефективності та екології в більш, ніж 10 країн, у Львові на Тижні сталої енергетики підкреслив, що успіх проектів залежить від рівня довіри інвесторів до перших осіб міста.

«Розвиток міста у сфері енергоефективності залежить від активності та зацікавленості влади муніципалітетів. Здобутки Житомира за минулі три роки – це заслуга мера (ред. екс-мера) Володимира Дебоя», – сказав Андерс Лунд.

Та чи довго ще Житомир зможе користуватися минулорічними досягненнями та дружніми стосунками між екс-мером і фондами?

У свою чергу з офіційним візитом до Львова на Європейський тиждень сталої енергетики, який відвідали керівники та представники провідних міжнародних фондів, нинішня влада Житомира не приїхала.