Прокуратура підозрює Анатолія Гриценка в незаконному відчуженні землі – «1+1»

Військова прокуратура перевіряє причетність екс-міністра оборони Анатолія Гриценка до незаконних операцій із землею Міноборони. 

Про це з посиланням на лист військового прокурора Анатолія Матіоса йдеться в сюжеті телеканалу «1+1».

За даними авторів сюжету, Анатолій Гриценко допустив незаконне відчуження понад 100 гектарів землі в Києві. Цю ж інформацію в своїй публікації підтверджує і сайт «Цензор». За даними інтернет-видання, в 2006 році Гриценко дозволив передачу понад 117 га землі квартирно-експлуатаційної частини Київського військового округу та військової частини приватній компанії. Як з’ясувалося, за підписом міністра забудовнику віддали не тільки землю, а й вісім житлових будинків разом з котельнею. 

«Надалі ця земельна ділянка була незаконно передана у власність “Житлобудсервісу», – констатує заступник Генерального прокурора, головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Спроби оскаржити це рішення ще в 2011 році закінчилися нічим – суд правоохоронців не підтримав. Зараз відомство вимагає від суду переглянути тодішнє рішення.

Крім Гриценка, Генеральна прокуратура перевіряє діяльність колишніх міністрів оборони Кузьмука, Шкідченка, Марчука, Єханурова, Іващенка, Саламатіна, Єжеля і Лебедєва.

Нагадаємо, що раніше ЗМІ звинуватили Гриценка у незаконному відчуженні Дніпропетровського військового госпіталю. В сюжеті «5 каналу» з’явилася інформація про те, що проданий в 2007 р Дніпропетровський військовий госпіталь опинився в руках російського державного банку ВТБ. За даними телеканалу, в 2007 р при міністрі оборони Анатолію Гриценку, госпіталь був проданий за сумнівними схемами. 

“Ми піднімали питання Дніпропетровського військового госпіталю, який, як ви знаєте, в 2007 році з якимось махінаціями був проданий приватній структурі, яка й передала в заставу російському банку ВТБ госпіталь, що належав Міноброни. Сьогодні, по суті, госпіталь, в якому лікують наших хлопців, належить країні-окупанту”, – заявила в сюжеті уповноважений Президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко.