Валерій Хорошковський: Через закон про люстрацію, тисячі людей, які гідно виконували свою роботу, можуть опинитися на вулиці

Якщо закон про люстрацію працюватиме, то в Україні запанує хаос, а тисячі людей, які гідно виконували свою роботу, опиняться на вулиці. Про це заявив другий номер у списку партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» Валерій Хорошковський в ефірі каналу 112.

«Під дію цього закону потрапляють ті, хто до політики ніколи не мав жодного відношення. Це люди, які просто займалися професійною діяльністю протягом багатьох років. Я впевнений, якщо цей закон реалізувати в цілому в його нинішньому вигляді, то Україна опиниться у хаосі», – заявив політик.

За його словами, цей закон порушує як мінімум 10 статей Конституції.

«Хто буде сьогодні люструвати тих, хто сьогодні закликає до люстрації? Чи є приводи їх люструвати? Так, є. Чи збереглися корупційні схеми? Так, збереглися. Чи ми не знаємо, що правоохоронці іноді заступають за межу? Так, знаємо. Саме ці факти викликають соціальну напругу сьогодні. Коли ми говоримо про люстрацію людей, які не мали жодного відношення до політики, це означає, що цей закон порушує права цих людей та як мінімум 10 статей Конституції», – вважає Хорошковський.

Політик наголосив, що при перевірці цього закону на відповідність міжнародним стандартам права стане очевидно, що він недолугий.

«Якщо цей закон попаде у Венеціанську комісію або навіть Конституційний суд, у нього немає жодних шансів на виживання. І насправді ті, хто хотіли очищення влади, своїм поспіхом створили чимало проблем», – наголосив політик.