Яценюк відвідав зведення “Великої української стіни”

У середу, 15 жовтня, Прем’єр-міністр України, лідер Політичної партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк перевірив хід реалізації проекту облаштування українсько-російського державного кордону “Стіна” в Харківській області.

Глава Уряду побував на лінії державного кордону поблизу Міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення “Гоптівка”. На цій ділянці виконано першочерговий комплекс робіт в рамках проекту «Стіна».

Арсеній Яценюк за кермом «Кугуара» разом із т. в. о. Голови Державної прикордонної служби України Віктором Назаренком прохав вздовж лінії державного кордону до прикордонної вишки спостережного поста, поспілкувався із прикордонниками та піднявся на вишку.

Він також ознайомився з технікою, яка надана Україні в рамках технічної допомоги з облаштування українсько-російського державного кордону.

В інтерв’ю журналістам Арсеній Яценюк зазначив, що понад 20 років незалежності Україна фактично не мала кордону з Російською Федерацією: «Уряд розпочав проект «Стіна», можна називати його «Європейський вал» – це облаштування східного кордону Європейського Союзу».

Мета проекту, підкреслив Глава Уряду, – зупинка нелегальної міграції, зупинка диверсійних груп, контрабанди, переміщення зброї та радіоактивних матеріалів: «І основне – якщо немає кордону, то безвізового режиму з Європейським Союзом нам ніхто не дасть. Якщо немає кордону, то питання про членство України в Північноатлантичному альянсі так само не можна вирішити».

Він підкреслив, що це – перша лінія оборони: «Таке облаштування державного кордону передбачає формування першої лінії оборони. Воно також виконує військову функцію. Для того, щоби стримувати агресію супротивника. Звичайно, після першої лінії оборони повинні бути регулярні війська і армія».

Арсеній Яценюк повідомив, що загалом Україна отримує фінансову допомогу на облаштування державного кордону за 15-ма міжнародними проектами. Загальний обсяг фінансування – 500 мільйонів гривень: «Основна сума коштів, яка прийшла від Європейського Союзу, – 235 мільйонів гривень».

Із цих коштів, повідомив Глава Уряду, поки що не використано «жодної копійки». Із бюджетних коштів, виділених Державній прикордонній службі, витрачено 7 мільйонів гривень.

«Мета – максимально отримати допомогу від наших міжнародних донорів. Її не вистачить, і треба буде додаткового фінансувати з державного бюджету. Але що ми фінансуємо? Ми фінансуємо свій кордон, свою оборону, підприємства і робочі місця», – додав Глава Уряду.

Арсеній Яценюк повідомив, що оголошується публічний тендер для того, щоб «з одного боку, побудувати кордон, з іншого – залучити українські підприємства до будівництва і виготовлення укріплень, і третє – дати роботу українцям».

За його словами, вже зараз на реалізацію проекту «Стіна» чи «Європейський вал» записалися понад 1145 громадян.

Відповідаючи на запитання журналіста, Глава Уряду зазначив, що при розробці проекту був вивчений весь міжнародний досвід. Для реалізації цього проекту в Міністерстві інфраструктури буде створений окремий департамент з облаштування державного кордону: «Загальна координація буде здійснюватися Державною прикордонною службою. Інженерні інститути будуть брати активну участь у подальшому проектуванні».

«Уряд вважає це ключовим завданням – реальне облаштування кордону, побудова укріплень, залучення підприємств, робота для українців. Тому що це є запорукою безвізового режиму, запорукою того, як зупинити диверсантів агресора і дати можливість в тому числі українським Збройним Силам отримати перший рубіж оборони проти агресора, ким є Російська Федерація», – наголосив Арсеній Яценюк.

Прес-служба «Народного фронту»