Україна продовжить купувати вугілля у Росії, – заступник міністра у Житомирі

Україна й надалі закуповуватиме вугілля за кордоном.

Про це повідомив 24 січня у Житомирі заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелік, передає “УНІАН“.

“Нас лають за імпорт, який ми оформили з Російською Федерацією. А немає у нас виходу – працюють обидві ( енергетичні) системи (російська і українська-УНІАН) разом. Якби ми адаптувалися до Європи, тоді можна було б бути відрізаними в енергетичному плані від Росії”, – сказав чиновник.

За його словами, наразі через події на сході України енергетична система нашої держави продовжує зазнавати великих втрат.

“У нас величезні втрати вугільних можливостей, будемо закуповувати імпорт. Закуповуємо відкрито, де тільки можна – пропозиції розглядаються усі. Вугілля купуємо (за кордоном-УНІАН), і це ми будемо обов’язково робити”, – зазначив заступник міністра.

Він також наголосив, що ситуація з енергозабезпеченням на сході України зараз залишається вкрай важкою.

“У нас дуже важка зараз ситуація (з енергозабезпеченням –УНІАН) на сході України. Ситуацію неможливо передбачити. Ми втратили шлях вивозу вугілля з території Донеччини, основний постачальник вугілля у нас – Донбас, і сьогодні ми його практично втратили”, – сказав він.

Водночас Светелік зауважив, що вжиті урядом у грудні минулого року заходи із заощадження електроенергії дозволили зберегти дієвість енергетичної системи України.

Як зазначає прес-служба Мінстерства енергетики та вугільної промисловості України, голова Житомирської облдержадміністрації поінформував заступника, що загалом по області у 2014 році передбачалося перевести на альтернативні види палива 119 котелень. Ці роботи було завершено на 112 об’єктах, решта за кошти місцевого бюджету будуть запущені у новому опалювальному сезоні.

За рахунок державної субвенції, як і планувалося, на альтернативні види енергії було переведено 28 котелень.

За словами керівника області, ця робота у 2014 році велася у прискореному, аварійному режимі,проте досягнуто розуміння з боку керівників райдержадміністрацій і на кінець року спільними зусиллями вдалося зменшити споживання газу на 18,9 млн. куб. м.

Під час наради наголошено, що в 2015 році робота з переходу на альтернативні джерела енергії триватиме.