Злети і падіння житомирських політиків в 2014 році

В своїй минулій публікації, я, проаналізував вищий політичний істеблішмент України за 2014 рік, а в цій, хочу вже перейти до нашого місцевого житомирського рівня, все по тій же 5-ти бальній шкалі оцінок. 

Бурхливі часи не пройшли осторонь і рідну Житомирщину, де також відбулась «ротація» політичних місцевих еліт, які ще в 2013 році були, як то кажуть були на других ролях (але при владі), а в 2014 році, скориставшись революційною ситуацією взяли владу в свої надійні бізнесові руки, і все це, виключно заради «нас з вами», але насправді, звісна річ – виключно задля збільшення своїх статків та задоволення власного ЕГО.                         

Оцінку «5»( відмінно), я переконливо ставлю «несподівано» повсталій, численній, в більшості випадків не передбачуваній, неоднорідній та зовсім не структуризованій громадськості, яка, по суті, і зробила революцію в Житомирі.    

Так, люди в активній частині громадянського суспільства там дуже різні, і минуле в багатьох сумнівне, і майбутнє туманне, але, вони в прямому сенсі цього слова стали буквально грудьми на захист українського Майдану, демократії та майбутнього, і, по суті, перемогли! То вже інша річ, що (як завжди) – «Революції задумують ідеалісти, роблять романтики, а її наслідки використовують негідники».          

Оцінку «4»( добре), я авансово ставлю Л.Цимбалюк, яка в революційний час після усунення В.Дебоя 25 лютого (43 голосами) фактично очолила місто Житомир. 

Цікаво те, що Любов Цимбалюк, маючи в активі всього 6 з 60 депутатських мандатів в міській раді зуміла стати спершу секретарем міської ради (все тими ж 43 голосами – співпадіння?), а згодом, і виконуючою обов’язки міського голови. Але головне не це, а те, що за час її управління вона не тільки зі всіма змогла найти спільну мову, а і більш-менш уникнути публічних скандалів пов’язаних з коштами, махінаціями та зловживанням. 

Правда і інше, що на сьогодні у в.о. голови міста тісно «зв’язані» руки численними заступниками, яких привели сили, що «зав’язані» на багатьох традиційних схемах по відмиванню грошей, дерибану землі та нерухомості, а також, планомірного знищення ТТУ. І ще, наш міський депутатський корпус є страшенно кон’юнктурним та дезорганізованим, одним словом «хто в ліс, а хто по дрова», а так званий «народний виконкомом» відверто кажучи не традиоціналістським…                                                       

Оцінку «3»( задовільно), я впевнено ставлю С.Машковському, C.Сухомлину та В.Французу, які хоч, на сьогодні, і займають очільні місця в області та місті, але відверто є неуспішними, вже неприйнятними для громадськості, та і зовсім не перспективними. 

Ну ось давайте візьмемо голову ОДА Сергія Машковського, який є молодими бізнесменом, а до цього, був зовсім безініціативним депутатом житомирської міської ради, де у партії «Рідне місто», банально, за гроші, виборов місце в його прохідній частині. 

І це б то ще б і нічого (так робили всі), але, на цю посаду він не прийшов на тлі подій в країні, а його «посадили» ті, хто бачить з Києва Житомир і Житомирщину своєю вотчиною, а він, звісна річ, має денно і нощно відпрацьовувати за цей подарунок долі, самі знаєте в який спосіб. 

Стосовно Сергія Сухомлина – першого заступника житомирського міського голови, то ті грандіозні проекти, які він на початках активно презентував громадськості, на жаль, виявилися лише прожектами та гарною картинкою, яка нічого не має спільного з сьогоднішніми реаліями.

От наприклад, ідея створення «Українського Дому» підкинута громадськістю та радісно підхоплена Сергієм Івановичем так і заглохла не розпочавшись. І знову надовго Житомиру бути без місця, де мало б бути збережене та популяризоване все українське, в тому числі і багатовікові надбання пращурів, неповторних поліщуків і волинян. 

А чого тільки варта оголошена та широко розрекламована інформація про реконструкцію вулиці Михайлівська, яка вже в 2014 році мала успішно завершитися, та на якій, Новий 2015 Рік та Різдво Христове мали зустрічати тисячі мешканців міста та гостей. 

Ще були плани по переносу квіткового ринку з вул. Московська (нині Небесної Сотні), створення технопарку, міні автостанцій на в’їзді в Житомир, і т.д., і т.п. Цю низку привабливих нещодавно кинутих месиджів можу продовжувати далі і далі, але не буду, аби не виникло враження у читача чогось особистого …

Але не все так погано у С.Сухомлина, він отримав від давнього та надійного друга, дуже цікаву та заманливу пропозицію про переїзд до Києва, про роботу в КабМін, бо хтось з надійних та довірених осіб має ж «сісти» на бюджетні «потоки» та вправно ними розпоряджатися задля європейської перспективи України та соціальної справедливості, і думаю він погодиться, я так собі це розумію! 

Стосовно постаті і посади Віталія Француза – голови Житомирської обласної ради, то тут у мене гіркий присмак, адже на Віталія Йосиповича в післяреволюційний та післямайданівський період розраховували мешканці області, розраховували не тільки на зміну постатей, а на зміну принципів та підходів у обласній владі.

А виявилося так, як і у всій державі, голова облради зі всіма домовився, і з регіоналами, і з комуністами, і з чиновниками (аби ті залишилися і надалі), і з політичними конкурентами. З ким в цій ситуації точно не пробував, та вже і не вдасться домовитися В.Французу, то це з мешканцями області, які і надалі потерпають від поборів, беззаконня, суцільного безладу та соціальної несправедливості.       

Оцінку «2»( незадовільно), я об’єктивно ставлю  В.Дебою та С.Кізіну, які керували містом та областю, але не змогли проявити себе у владі, як суспільно-корисні особистості. 

Їхнє перебування на перших ролях позначалося постійними скандалами, чи то з придбанням авто, чи то з розбазарюванням бюджетних коштів, чи то з особистою, не завжди етичною поведінкою та сумнівними особистостями, якими щільно оточили навколо себе перші особи в області та місті.

Про Володимира Дебоя і так з цього приводу написано та сказано доволі багато, там, як то кажуть, ні додати, ні відняти, а от про Сидора Кізіна знають мало, або майже нічого. Почну ось з чого, з засновників офіційно відомої юридичної контори «Портнов, Кізін і партнери», не безпідставно подейкують, що саме вона «віджала» солодку фабрику «Житомирські Ласощі», там і по сьогодні тягнеться і судова тяганина, і публічні протистояння. А нині, як Ви знаєте, Андрій Портнов, до корінців волосся регіонал та вірний поплічник Януковича, сепаратист в другому поколінні в бєгах. 

Або ще, недавній скандал з обласним бюджетом на 2015 рік, де Г.Ємченко є директором обласного департаменту фінансів. Так от, свободівець Сидір Васильович прийшовши на посаду голови ОДА з радістю залишив регіоналку Ганну Григорівну на посаді, як Ви розумієте не за «гарні очі», а за цікаві бюджетні «перспективи». До речі, ці самі бюджетні «перспективи» стосуються і нинішнього голови ЖОДА С. Машковського, де Г.Ємченко продовжує «успішно» працювати, як то кажуть, згідно чинного законодавства…

Оцінку «1» (ганьба ), я ставлю С.Рижуку та Й. Запаловському, які мали буквально все, і владу, і внутрішнє взаєморозуміння та домовленість, і гроші, і важелі впливу, але, будучи вірними апологетами режиму Януковича та послідовниками ленінізму і сталінізму втратили все, або обов’язково мають втратити (те що залишилося) в найближчий час, або в найближчі роки…