На Житомирщині безкарно вирубують ліси

На Житомирщині все частіше виявляються випадки безкарного винищення лісу.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області виявлено незаконну порубку декілька сотень вільхових дерев. 

Наразі встановлюється кому належить ця ділянка – лісокористувачам Коростенського, Народицького чи Малинського районів. Основна частина – територія земель запасу Обиходівецької сільської ради. 

Головною проблемою є те, що цей ліс ніхто не охороняє, тому що він відноситься до земель запасу і не передбачає лісову охорону для таких ділянок, особливо, у віддалених територіях області.

Державні інспектори підрахували розмір шкоди заподіяної лісу. Ця сума –  654,192 тисячі гривень.

Лише за останній місяць в Житомирській області було виявлено три випадки незаконного зрубу дерев на землях запасу сільських і селищних рад. Загальна сума збитку понад мільйон гривень

Виявляється, що таких ділянок, які вважаються землями запасу в області, аж сімдесят тисяч гектарів. Вони не підконтрольні, ні державному лісовому господарству, ні агролісовому фонду. Відтак, фактично нічиї, тому й вирізають такий ліс безконтрольно і часто безкарно.

Особливо небезпечною ця ситуація є на забруднених від Чорнобильської території ділянках. Всі ці дерева мали пройти дозиметричний контроль, а вже потім використовуватися, як матеріал для меблів, чи інших виробів з дерева.

Екологічна інспекція обіцяє посилити контроль за лісовими ділянками, які розташовані на землях запасу громад області та закликає посилити контроль за наведеними лісовими насадженнями районні державні адміністрації, районні відділи міліції та органи місцевого самоврядування.