На Житомирщині спробують взятися за екологію

Катастрофічний стан поверхневих вод, залишкове радіаційне забруднення, деградація ґрунтів, нелегальний видобуток корисних копалин, наявність необлікованих пестицидів, викиди отруйних речовин в атмосферу – це далеко неповний перелік екологічних проблем, які потребують негайного розв’язання на Житомирщині.

26 лютого у Житомирі о 12-00 в приміщенні конференц-залу Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олега Ольжича відбудеться круглий стіл «Екологічні проблеми Житомирської області та шляхи їх розв’язання».

Організатором круглого столу виступає Всеукраїнська екологічна ліга

На засіданні  будуть розглянуті такі гострі питання:

 екологічна ситуація в Житомирській області: проблеми та перспективи поліпшення;

 стан водних ресурсів області;

 можливості розширення природно-заповідних територій; стан об’єктів ПЗФ в області;

 радіоактивне забруднення територій;

 екологічні та соціально-економічні проблеми поводження з побутовими відходами в Житомирі та Житомирській області;

 вплив непридатних пестицидів та отрутохімікатів на довкілля та здоров’я людини;

 незаконне вирубування лісів;

 хижацьке видобування бурштину.

На засідання круглого столу запрошені представники органів місцевого самоврядування, які опікуються питаннями охорони навколишнього середовища, бізнесу, громадських природоохоронних організацій, ЗМІ, науковці.

Довідково: 

У 2013 році Коростишівське МКП «Водоканал» скинув 82,7 т забруднюючих речовин у поверхневі води, Овруцьке КП «Комунальник» – 91,6 тон, Коростенське КП «Водоканал» – 23,0 т. Всього в області функціонують 133 комплекси очисних споруд, більшість з них має дуже зношене обладнання, яке потребує заміни.

В області налічують 845 сміттєзвалищ твердих побутових відходів, які займають площу близько 508,7 га. Об’єкти розміщення твердих побутових відходів у переважній більшості експлуатують з порушенням екологічних та санітарних вимог.

У зоні радіоактивного забруднення області – 123 населені пункти, де згідно із Законом України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» необхідно проводити радіаційний контроль продукції сільського й лісового господарства, продуктів харчування населення.

У 2013 році господарському суду Житомирської області вдалося притягнути до відповідальності сільськогосподарське підприємство, що незаконно вирубувало ліс на території Коростенського району. Було встановлено, що підприємство завдало шкоди довкіллю на 6,2 млн гривень. Хоч гроші були сплачені, шкоду лісу так і не було компенсовано.