У Фірташа на Житомирщині знову забрали ГЗК

У “домашнього в’язня” Дмитра Фірташа з’явилася нова проблема – українська влада позбавляє його стратегічних сировинних активів, пише “Ділова столиця“.

Призначений в кінці січня Кабінетом міністрів виконуючий обов’язки голови Державної служби геології та надр України (Держгеонадр) Микола Бояркін підписав наказ про анулювання двох ліцензій “Кримського Титана” – головного активу Фірташа в титановій галузі.

У підприємства Фірташа забрали право користування Лемненським і Міжрічним родовищами титанових руд у Житомирській області площею понад 6000 га, отримане ним у грудні 2004 року.

Саме на них веде роботу Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат, один з двох найбільших в Україні добувачів і переробників ільменітової руди, контролю над яким Фірташа позбавили минулого року, зазначає видання.

Як писав Репортер, тоді Кабмін попросту вирішив не продовжувати оренду Іршанського ГЗК і Вільногірського гірничо-металургійного комбінату Кримським Титаном і зобов’язав Фонд держмайна передати майно двох комбінатів Мінекономрозвитку, а міністерству – закріпити ці активи за державної Об’єднаної гірничо-хімічною компанією (ОГХК).

Її очолив Руслан Журило – менеджер з Дніпропетровської області, який, за чутками, близький до групи Приват Ігоря Коломойського, пише видання.

Сам же Коломойський заявив, що його не цікавить титанова галузь і він не має відношення до ОГХК.