Єдиний українець, що може полетіти на Марс, чекає останнього відбору у Житомирі в батьків

Українець може полетіти на Червону планету: “Готовий до останнього відбору”, пише “Сегодня“.

Міжнародний проект “Марс-Один”, який передбачає заснування на Червоній планеті людської колонії неповерненців вже в найближчому майбутньому, продовжує відбір майбутніх поселенців. 

З 200 тисяч осіб з усього світу, які виявили бажання летіти на Марс, відібрали 660, з них, після співбесіди – сотню. Саме вони відправляться на курси спецпідготовки (ймовірно, в Нідерланди, де знаходиться штаб-квартира “Марс-Один”) та візьмуть участь у формуванні команди з 24 осіб, яка і полетить на Червону планету.

Серед сотні – наш співвітчизник, інженер Сергій Якимов.

Сергій з родини військових, народився в Німеччині, потім вони жили в Білорусі і, нарешті, переїхали в Україну.

“Я ще в школі захоплювався космонавтикою і авіамоделюванням, брав участь у гуртку, – розповідає Якимов. – Поступив в КПІ, на факультет авіаційно-космічних систем, за спеціальністю “системи управління літальними апаратами”. Після навчання почав працювати в Інституті космічних досліджень, інженером. Спочатку займався документацією по супутникових проектам, потім писав програми для сервісів обробки інформації з супутників. Місяць тому звільнився – зарплата в наукових установах невелика, а ціни ростуть, тому переїхав до батьків у Житомир”.

Дізнавшись про проект “Марс-Один” – записався. До “місії неповерненців” Сергій відноситься оптимістично.

“Ми ж не вмирати летимо, ми летимо будувати нове суспільство. Звичайно, в перший час ніякого виходу не буде, але технології не стоять на місці, тому, думаю, рано чи пізно ми зможемо повернутися на Землю. Це початок нової ери!”.

Про що запитували на співбесіді, яка проходила онлайн, не зізнається – цю інформацію організатори просять не розголошувати. У загальних рисах – про технологічну частину експедиції. Тепер потрібно чекати наступного етапу.

“Мені сказали, що зв’яжуться протягом декількох місяців. Ймовірно, нам доведеться їхати на підготовчі курси, де відібраних людей помістять в подобу модулів і подивляться, як ми вживаємося один з одним”, – уточнює Якимов.

Із сотні виберуть 24 людини, розподілять на групи по 4 космонавта і будуть запускати кожні два роки.

У Сергія є “космічний артефакт” – у школі він виграв поїздку в “Артек”, де взяв автографи Леоніда Каденюка та Анатолія Арцебарського … на кепці. Він любить фантастику, зокрема “Світ Полудня” Стругацьких, де описані перші міжзоряні перельоти і контакт з іншими цивілізаціями. Зараз хлопець готується до подальшого відбору.

“Я інженер. Можу використовувати свої навички для поліпшення працездатності систем. Можу побудувати щось з добутих на місці копалин. Хочу проводити якомога більше часу на поверхні Марса. А зараз вивчаю психологію, щоб працювати в колективі”.