​Житомирський фотограф Андрій Охота має проблеми з СБУ (відео)

«Привет, нужна помощь. Меня преследует СБУ по поддельному делу».

Допомоги журналістів попросив відомий житомирський фотограф Андрій Охота. Його обвинувачують у торгівлі шпигунськими пристроями.

«2014 року в мій офіс в Житомирі нагрянули 5 працівників спецслужб.

Зробили контрольну закупівлю 7 штук GSM сигналізації, під тиском змусили підписати документи про те що, ці пристрої заборонені ст. 359.

Після фейкової експертизи, через 5 місяців мені повернули 5 штук і дозволили їх використовувати. А за 2 штуки – плати штраф в сумі 5000-10000 грн.

Протягом 5 місяців не давали мені працювати, оскільки забрали мій ноутбук Macbook pro Retina з усіма робочими проектами й до сих пір не повернули.

Що це звичайна GSM сигнализація свідчить і той факт, що відповідно до експертизи з 7 штук однієї й тієї ж моделі 5 не придатні для зняття інформації. А 2 начебто придатнi» – розповів на відео Репортеру фотограф.

Тепер він вимагає повернути йому ноутбук, пристрої та компенсувати втрати, пов’язані з цією справою, включно з недоотриманим прибутком та моральною шкодою.


Репортер Житомира звернувся в прес-службу УСБУ в Житомирській області з проханням прокоментувати заяву Андрія Охоти щодо фабрикування проти нього справи та неповернення робочого ноутбука. Також ми попросили навести аргументи законності дій працівників УСБ.

У відповіді на наш запит, начальник Управління СБУ в Житомирській області Володимир Пахнюк повідомив, що зазначене кримінальне провадження внесено до ЄРДР 15.08.2014 року слідчим підрозділом ГУ СБУ в м. Києві.

Вилучений ноутбук постановою слідчого визнано знаряддям вчинення злочину, оскільки в ньому є відомості, які можуть бути використані, як докази.

Також зауважено, що за дотриманням законності у справах СБУ наглядає прокуратура.