Громадську раду при прокуратурі просять звернути увагу на ДП “Житомирстандартметрологія”

Житомирський обласний провідник Організації українських націоналістів Олександр Прищепа звернувся до голови громадської ради при обласній прокуратурі Житомирщини із проханням звернути увагу на ситуацію в ДП “Житомирстандартметрологія”.

Голові громадської ради

при Житомирській

обласній прокуратурі

пану Мойсієнку В.М.

Шановний Вікторе Михайловичу!

Міністерство юстиції України створило єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України “Про очищення влади”.

Станом на 28 жовтня 2014 року у списку люстрованих: Микола Дейсан – генеральний директор Державного підприємства “Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації” (ДП “Житомирстандартметрологія”).

Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.10.2014 року №87-п.

Час протягом якого на особу поширюється заборона, передбачена Законом України “Про очищення влади”, звільнення з підстав, передбачених Законом України “Про очищення влади” (п.7-2 частини першої статті 36 Кодексу Законів про працю України) та заборона займати посаду протягом десяти років.

Але вже в січні 2015 року М.М. Дейсан, попри всі законодавчі акти, знову вигулькнув у ДП “Житомирстандартметрологія” (дехто стверджує, що нікуди він і не зникав із директорського кабінету), обійнявши спеціально створену для нього посаду заступника генерального директора з наукової діяльності, стратегічного планування та зовнішніх стосунків. 

Наказом по підприємству від 21.01.2015 року №10-Д виконуючий обов’язки генерального директора ДП “Житомирстандартметрологія” Куценко П.І. надав новоявленому заступнику право підпису усіх документів (всього 27 видів документів), у тому числі документів з ведення банківських та касових операцій, фактично передавши Дейсану М.М. усі повноваження з управління підприємством.

Наслідком “плідної” діяльності М. Дейсана стало призначення на посаду провідного інженера відділу метрології Сергія Фарботи, за “випадковим” збігом обставин чоловіка рідної племінниці Сергія Рижука (колишнього патрона пана Дейсана). Яка потреба була в цій штатній одиниці, коли своїх працівників постійно лякають скороченнями? Дуже проста. 

Саме Сергій Фарбота мав очолити одну з половинок, знову ж таки спеціально під нього розділеного відділу метрології, прибравши до своїх рук найрентабельніші види діяльності, щоб затим успішно вивести їх у тінь, тобто на фірми П.І. Куценка, які виконують точно такі само роботи, та новостворені хитренькі структури. Адже якраз Сергій Фарбота уже числиться засновником однієї фірмочки, покликаної вивести з державної орбіти в приватні сфери величезні об’єми метрологічних робіт. Принагідно зауважимо, що без тих об’ємів ДП “Житомирстандартметрологія” мало що не автоматично стає банкротом. Ось вона головна мета! Адже підприємство стоїть на порозі приватизації.

Коли ж працівники відділу метрології не сприйняли такого розвитку подій і категорично виступили проти того штучного поділу, не забарилися репресії. Дуже швидко абсолютно незаконно звільнили за статтею неугодного інженера Василя Баранівського, який до того мав лише почесні грамоти і подяки за сумлінну працю. Не зупинив швидких на розправу “правдолюбців” навіть той факт, що на утриманні у В. Баранівського перебуває двоє малолітніх дітей, зате протокол засідання профкому вони оперативно зуміли сфальшувати. Далі почали активно “пресувати” нинішнього начальника відділу метрології Олега Петраківського, у цього добросовісного керівника вже є дві догани (уроки з Василем Баранівським не пропали даром), і невдовзі його чекає, нібито законна розправа – звільнення з посади.

До безумовних “здобутків” нового/старого керівництва можна також віднести поновлення тотального відеоспостереження, за відміну якого свого часу весь колектив проголосував одностайно, виведення в тінь робіт із підтвердження відповідності, тобто сертифікації і метрологічних робіт та ще непомірні витрати пального (Павло Куценко проживає у Левкові, а Микола Дейсан у Романові), котрі списуються на нібито виробничі потреби.


З повагою

Житомирський обласний провідник

Організації українських націоналістів Олександр Прищепа