Скільки на Житомирщині коштує посада голови РДА ?

Після приходу на посаду президента України в червні-липні 2014 року своїми Указами П.Порошенко в більшості випадків звільнив голів ОДА та РДА та оголосив конкурс на заміщення вакантних посад.

Тоді, гасло «жити по-новому» в основному ще сприймалося більшістю населенням, як перспективний месидж, який буде втілюватися в життя у всіх сферах, в тому числі і в органах державного управління. 

На посаду голів РДА в нашій області почали подаватися люди, які насправді вболівають за справу, які стояли на Майдані або всіляко підтримували Революції Гідності. Команда БПП на Житомирщині оголосила кастинг на заміщення вакантних посад, почалось активне подання документів до Адміністрації Президента, проходження співбесід, тощо.

Але ні в АП, ні в ЖОДА не поспішали жити по-новому та призначити нових голів РДА, ставили після-майданівським кандидатам завдання втягуватися в партійно-політичний процес та «давати» високі результати на виборах до Верховної Ради, які відбулись 26 жовтня. 

Пройшло 9 місяців, пройшли і вибори до парламенту, кандидати пройшли спец-перевірки і співбесіди, а більшість посад голів РДАі по цей день залишаються вакантними.

Довідково: На Житомирщині є 23 районих державних адміністрацій, станом на сьогодні відсутні голови в 14 районах, а саме, в Баранівському, Брусилівському, Бердичівському, Володарськ-Волинському, Емільчинському, Житомирському, Лугинському, Народичському, Новоград-Волинському, Овручському, Романівському, Червоноармійському, Черняхівському, Чуднівському що складає більш ніж 60%.

Правда, в деяких випадках, Житомирська ОДА спільно з АП придумали доволі оригінальну форму призначення, як то тимчасово виконуючий обов’язки голови, що фактично «підвішує» призначену особу в незручний стан надовго, а то і назавжди.

Дивлячись на реальні цифри та факти сміливо можна констатувати, що державна кадрова політика на Житомирщині провалена з тріском, райони фактично опинилися без легітимного і відповідального керівництва з приставками в.о. та т.в.о, що не могло не позначитися на суспільно-політичній та економічній ситуації в області.

Логічно, і у мене, і у Вас, постає риторичне запитання – чому так сталося, кому це вигідно і що робити? Ґрунтовно дослідивши ситуацію по справжньому був шокований, виявляється, що «революційні» представники БПП на Житомирщині, які курують і опікуються кадровою політикою в області, хочуть за призначення отримати гроші, продавши, як на їх погляд, хлібну посаду. 

З цього приводу з кандидатами проводять складні маніпуляції, які всіляко підштовхують претендентів до збору грошей за посаду голови, влаштовуючи справжні торги хто більше дасть. 

Ціна питання в залежності від району коливається від 50 до 100 тисяч вічно зелених та різко підскочивши у ціні доларів. Наші житомирські куратори цього процесу бачачи реальну ситуацію, що пост-революційні кандидати на посаду голів не мають коштів та і не збираються їх збирати та платити, з «шафи» сміливо витягують спритних регіоналів та інших сумнівних на руку ділків, які готові «підтягнути» ресурс, а прийшовши на посаду голови РДА сконцентрувати свої зусилля по відбиванню вкладених коштів та зароблянні нових. 

Приклади скажете Ви, та їх купа, от наприклад Володарськ-Волинський район, де на сьогодні, одним з головних претендентів на посаду голови РДА є Олександр Одноворченко, нині перший заступник відсутнього голови РДА, член партії регіонів з 2010-2014 рік, який саме по цій партійній лінії обирався до райради в 2010 році, та який вже мав би прямо потрапити під дію Закону «Про люстрацію».

Не безпідставно подейкують та з великою вірогідністю (на той час був заступником голови РДА) він мав бути причетний до організації поїздок держслужбовців на антимайдан в 2013-2014р., який тоді організовувала Володарськ-Волинська райдержадміністрація. 

Далі, ще напруженіша ситуація склалася в Баранівському районі,де ще з серпня минулого року претендентом №1 на посаду голови РДА був міський голова Баранівки Анатолій Душко, який пройшов всі співбесіда, кастинги, перевірки, домовленості, а головне, отримав публічну підтримку громади району на цю посаду в вигляді громадських обговорень, про що неодноразово наголошував голова ЖОДА О.Машковський.

Але, як виявилося, претендент має серйозний «недолік», він не готовий підкріпити свої здорові амбіції готівковим матеріальним ресурсом, який однозначно піде в кишені житомирським кураторам. І тут, прогнозовано і на противагу, з’являються інші персони, які знають чого хочуть і як це зробити. 

Одним словом, в Баранівському районі (та і не тільки) з приводу призначень і не призначень назріває глибокий конфлікт, аж до громадянської непокори в випадку призначення іншої персони та масштабного суспільного протистояння. 

В час, коли в країні фактично йде війна, стрімке падіння економіки та зубожіння великої кількості населення знаходиться купка клептоманів, які за будь яку ціну та в будь який спосіб готові на все, аби «заробити» всій черговий мільйон баксів задля задоволення власного Его.

Але часи і ситуація швидко змінюються,ще пару місяців, ще максимум півроку, і від ділків які роблять бізнес на владі не залишиться і мокрого сліду, як відторішнього снігу…

Р.S. Коли дана вже стаття була написана, розпорядженням Президента України від 24 березня за №280/2015-рп та «281/2015-пр головою Ємільчинської та Новоград-Волинської РДА призначені В.Ширма та В.Михнюк відповідно.