Житомирська обласна рада звернулася до ВР щодо експорту лісоматеріалів

Разом із текстом звернення, що було прийняте на 30 сесії, депутати направили до парламенту пропозиції до змін у законодавстві. Вони закликають Верховну Раду України не допустити критичних наслідків для розвитку лісогосподарських підприємств.

«Враховуючи структуру реалізації лісопродукції на експорт, а також ставки зборів, визначених у Податковому кодексі України, при зменшенні обсягів реалізації на 884 тис. куб. м в рік нарахування та сплата до Державного бюджету та місцевих бюджетів збору за спеціальне використання лісових ресурсів зменшиться на 62 млн. грн. або на 53,7%», – йдеться у тексті звернення.

«При зменшенні обсягів заготівлі та реалізації деревини на 884 тис. куб. м у рік у Житомирській області виникне необхідність скоротити орієнтовно 1600 осіб. Таким чином, річний фонд заробітної плати працюючих робітників зменшиться на 69,8 млн. грн., а податки та збори, пов’язані із нарахуванням заробітної плати, – відповідно, на 39,6 млн. грн. у рік, в тому числі: Єдиний соціальний внесок – на 28 млн. грн, Податок з доходів фізичних осіб – на 10,5 млн. грн., військовий збір – на 1,1 млн. грн.

Зважаючи на вищевикладене, в разі припинення здійснення експортних операцій тільки від державних лісогосподарських підприємств Житомирської області, Державний бюджет та місцеві бюджети недоотримають 101,6 млн. грн. у рік (за аналізом відрахувань 2014 року). Крім цього, звертаємо увагу, що більшість державних лісогосподарських підприємств є бюджетоутворюючими за місцем реєстрації».

У зверненні також наголошується на тому, що при зменшенні обсягів заготівлі та реалізації деревини на 884 тис. куб. м у рік у Житомирській області виникне необхідність скоротити орієнтовно 1600 осіб. «Вивільнення 1600 осіб призведе до збільшення кількості безробітних, зважаючи на те, що питома вага працюючих на державних лісогосподарських підприємствах Житомирської області – сільське населення, відповідно до розташування підприємств. 

Більше того, вивільнення працюючого населення однозначно призведе до додаткового навантаження на бюджет шляхом виникнення зобов’язань виплати Державною службою зайнятості допомоги по безробіттю в розмірі середньої заробітної плати, що склалася на території адміністративно-територіальної одиниці, де зареєстровано особу, якій присвоєно статус безробітних».

“Зважаючи на нагальну потребу та недопущення критичних наслідків, наполегливо просимо врахувати запропоновані зміни при розгляді проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», реєстраційний №1362, у другому читанні”, – звертаються депутати.

Нагадаємо, що 18 лютого голова обласної ради Віталій Француз, народний депутат України Павло Дзюблик, керівники лісових господарств області обговорювали цей законопроект.

Прес-служба обласної ради