Житомирські модниці більше всіх купують бюджетні бренди

Чому найкрасивіші жінки в світі – українки – воліють одягатися як француженки 70 років тому? – запитує жіночий портал “Хочу“.

Інтернет-магазин Lamoda провів дослідження ринку покупців, і з’ясувалося, що найбільш ходовим товаром серед жінок є сукні, яких українки купили на сайті майже 25 тисяч за рік.

Видно, що на відміну від німкень, француженок, іспанок і скандинавок, які надягають сукні лише з особливої нагоди, українки віддають перевагу яскравим коротким сукням, туфлям на підборах і облягаючим фасонам. Куди ж зникла спадщина стилю великої Соломії Крушельницької – і чи зникло?

Українки вибирають мас-маркет

Як і англійки, українки воліють речі бюджетних брендів з мас-маркету, що особливо за останній рік пов’язано з погіршенням економічного становища українців в цілому. Так, самою «ходовою» сукнею за рік стало літнє помаранчеве плаття Incity за 76 грн, куплене 370 разів. 

Примітно, що мешканки Житомира більше за всіх інших купують бюджетні бренди, вони кладуть у кошик найбільше одягу, але вартість замовлення при цьому одна з найнижчих по Україні.

Дівчата з Житомирської області люблять об’ємні сумки, парки, замшеві куртки Mango, футболки з великими написами

Однак найбільше витрачають на одяг мешканки Київської та Одеської областей, а найчастіше замовляють одяг в інтернеті мешканки Миколаївської та Вінницької областей. При цьому можна згадати слова відомого історика моди і стиліста Олександра Васильєва, який вважає, що найгірше в Україні одягаються жінки в Донецьку та Одесі, так як, на його думку, вибирають занадто короткі, яскраві, блискучі або викликають вбрання.

Сукні назавжди

Іншими словами, на заході українки відомі як хороші, добрі, турботливі, красиві і одягнені так, щоб подобатися чоловікам, жінки. Західне ж суспільство стає все більш “унісекс”. Українське, треба визнати, теж, але ми як і раніше відстаємо на добрих півстоліття, якщо не на всі 70 років.

У цьому, зрозуміло, є як мінуси, так і позитивні сторони, але однаково одягнені чоловіки і жінки – рідкість для України навіть у студентському середовищі.

Українки нібито ховаються за одяг, вбачаючи в ньому захисний бар’єр, впевненість у завтрашньому дні, якої насправді немає. Жінки в Україні багато думають про одяг і одягаються більш елегантно, ніж жінки в багатьох інших європейських країнах. 

Сучасних українок можна швидше порівняти з француженками епохи того самого “французького шику”, який і для французів, і для Західної Європи в цілому вже є минулим, так як західна жінка шукає в одязі зручність, а не впевненість.

Так, українські чоловіки віддають перевагу жінкам у спідницях і сукнях, тому українки набагато частіше шведок, німкень, англійок, француженок і навіть іспанок носять спідниці та взуття на підборах. Цим ми відрізняємося, але така відмінність – зовсім не привід для комплексів. 

Швидше, жіночний стиль в одязі – це наша характерна особливість, яку треба підкреслювати, а не соромиться. Але підкреслювати правильно: розвивати смак, прагнути до незалежності, подорожувати, при виборі способу керуватися здоровим глуздом, а не принципом “одягну-но я все краще відразу!”. 

І тоді українки знайдуть не тільки славу ласих на іноземних женихів, але ще і гідних, стильних, самодостатніх жінок.