Блогер дає свідчення правоохоронцям

Після розміщення моєї публікації на низці місцевих інтернер-ресурсів про 14 вакансій голів РДА в наші області, тиждень, без перебільшення, пройшов бурхливо та насичено, значно прояснив ситуацію та дав певні практичні результати.

По перше, обласна влада, в особі голови ЖОДА Машковського С.О., без перебільшення болісно відреагувала на вказані реальні прорахунки в кадровій політиці в області і висунула свої, публічні звинувачення в наклепі, абсолютно не пояснивши природу кадрових, реально існуючих негараздів. 

Більше того, голова публічно звернувся до всіх силових структур, по суті з вказівкою, розібратися і покарати особу, яка посміла публічно написати про це, використавши, як наявні та реальні факти, так і застосувавши аналітичний висновок та оціночні судження.

По друге, правоохоронні органи в особі УМВС отримавши відкриті та закриті заяви очільника області «взяли під козирьок», і, за «власною ініціативою» відкрили кримінальну справу за статтею 369-2 УПК (зловживання впливом). Далі, відділ кібер-злочинності провів розслідування та направив повістку на допит до слідчого управління. 

Варто зазначити, що цим діям передували неодноразові дзвінки від слідчих про бажання зустрітися, переговорити, отримати показання, тощо, на що я категорично відмовився та спрямував відносини виключно в правове поле. 

Так «випадково» сталося, що протягом тижня від часу публікації і виходу матеріалу вийшло 9 Указів Президента України про призначення голів РДА в Житомирські області, що по суті зняло кадрову проблему на 90% і частково задовольнило автора матеріалу.

Але, маховик процесу був вже запущений, система вже налаштувалась на «покарання» блогера, який насмілився вказати на наявну проблему та причини, які до неї привели.

Отож, о 9.30 ранку 01 квітня 2015 року в день всесвітнього дня Сміху під приміщенням УМВС на бульварі зібрались журналісти, відеокамери, правозахисники та небайдужі, які вирішили «провести» автора резонансного матеріалу на допит, на камери запитати у нього істинні причини публікації та про джерела інформації на яких він робив свої висновки. 

Десь о 10.00, коли вулична прес-конференція була в розпалі, до групи зацікавлений осіб вийшов в.о. начальника УМВС в Житомирській області Г.Полковніков, заступник начальника управління Ю.Лебідь та прес-секретар О.Ващенко, які запросили учасників до громадської приймальні УМВС.

Вже там, ще на протязі 30-40 хвилин відбувалась доволі гостра та емоційна розмова з основними діючими особами (блогер+в.о начальника) під відео камерам та різнобічними запитаннями від журналістів. Посадові особи від міліції в черговий раз завірили присутніх, що вони з народом, діють виключно в рамках законодавства, що ніяких вказівок обласного начальства не виконують, ніколи не виконували і не збираються виконувати, на що, присутні в основному реагували з недовірою та іронією.

Далі, група з 5 осіб (блогер Володимир Піньковский, нардеп Дмитро Лінько та його помічник, Радикальна Партія Ілля Смичок та представник ГО «Рідний Житомир» Андрій Гожий) пішли до слідчого, де і розпочалися процесуальні дії.

Звертаючи увагу на те, що довіра в суспільстві до міліції та особисто в мене знаходиться на дуже низькому рівні, а ця справа носить явно замовний характер зі сторони влади та стосується спроби утиску свободи слова та прав людини, за рекомендації адвоката та правозахисників, я, скористався ст.63 Конституції України, яка дає законне та юридичне право мені відмовитись давати показання проти себе, своїх рідних та близьких. Слідчий оформив відповідний протокол копію якого я отримав на руки.

Висновок 1: Громадська спільнота Житомирщини, журналісти та блогери, на сьогодні, виграли цей локальний бій у влади та правоохоронців, хоча війна може ще продовжитися, бо це довгий, складний і для багатьох болісний процес становлення справжнього демократичного суспільства.

Висновок 2: Влада та правоохоронці, не зважаючи на Революцію Гідності, на заяву про кардинальну зміну курсу держави, на нові задекларовані принципи та меседжі Президента та Уряду, продовжують і далі вчиняти так, як і при Януковичу, і при Кучмі.

Висновок 3: Центральні органи влади в особі Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента, відслідковують та реагують на події в регіонах, що вилилось в «безприцендентне» явище, в призначення за останній тиждень 9 голів РДА на Житомирщині, що як мінімумне може не тішити. І останнє, я ніколи не збирався і не збираюсь спеціально конфліктувати з владою та правоохоронцями, але і в подальшому, не збираюсь проходити повз свавілля та беззаконня, яке на жаль має системні прояви в нашому суспільстві. 

Отож, виграна тільки локальна битва за базові людські права та цінності, на жаль, попереду, ще ціла війна, за для остаточного встановлення демократичних цінностей, яких так прагне весь український народ.