На Житомирщині оборонне підприємство розтратило півмільйона гривень на фіктивну фірму

Без категорії

Оперативники Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС встановили, що між державним підприємством оборонно-промислового комплексу та товариством з обмеженою відповідальністю у грудні 2014 року було укладено договір купівлі-продажу обладнання, необхідного для капітального ремонту військової техніки по угодах з Міністерством оборони України.

Про це повідомляють в УМВС.

Проведений аналіз діяльності підприємства-постачальника засвідчив наявність ознак фіктивності. Водночас підприємством задекларовано проведення торгів, надання послуг та виконання робіт без фактичноїнаявності трудових ресурсів, складських приміщень, транспорту тощо.

Таким чином встановлено, що керівництвом заводу проведено безтоварні операції із вказаним товариством, у результаті чого здійснено розтрату 460 тисяч гривень державних коштів.

Попередня правова кваліфікація злочинних дій – ч.5 ст. 191 (Привласнення,розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовимстановищем), ч.1 ст. 205 (Фіктивне підприємництво) Кримінального КодексуУкраїни.

Такі дії караються позбавленням волі на термін від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Назву підприємства не зазначають, але на Житомирщині таких два – ДП “Житомирський бронетанковий завод” та ДП “Житомирський ремонтний завод радіотехнічного обладнання “Промінь”.