Річард Бренсон сьогодні в Україні говоритиме про лояльну наркополітику

Підтримати, не карати: нова українська наркополітика?

Експертна дискусія за участі сера Річарда Бренсона в НаУКМА Програмна ініціатива «Громадське Здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження» та Школа охорони здоров’я Національного університету “Києво-Могилянська Академія” запрошують на експертну дискусію про сучасний стан та перспективи реформування української державної політики щодо наркотиків.

Захід пройде сьогодні, 30 квітня 2015 року о 19:00 у Національному університеті “Києво-Могилянська Академія” з показу доментального фільму “Breaking the Taboo” (“Ламаючи табу”) про негативні наслідки сумнозвісної «Війни з наркотиками» у світі та необхідність лібералізації наркополітики..

О 20.00 розпочнеться експертна дискусія за участі наступних спікерів: 

Сер Річард Бренсон – відомий британський мільярдер, засновник компанії Virgin, меценат, член Глобальної комісії з наркополітики;

Олександр Квіташвілі — Міністр охорони здоров’я України;

Олег Дзісяк – т.в.о. голови Державної служби з контролю за наркотиками України;

Павло Скала – директор з політики та партнерства, Міжнародний Альянс ВІЛ/СНІД в Україні; 

Зоряна Черненко -– кандидат юридичних наук, Школа охорони здоров’я Національного університету “Києво-Могилянська Академія”.

Експертна дискусія відбудеться в рамках початку глобальної кампанії проти репресивної наркополітики «Support. Do not Punish» (Підтримати. Не карати), яка щороку проходить у десятках великих міст світу, у т.ч. у Києві.


В Україні, через надзвичайно жорстке кримінальне законодавство, досі зберігається високий рівень криміналізації людей, які вживають наркотики, їхні права систематично порушуються. Вони ж є основними «клієнтами» каральної пенітенціарної системи. Реформа та гуманізація української наркополітики, з помпою оголошена ще попереднім Урядом, так і не розпочалася, структури з протидії наркобізнесу серйозно вражені корупцією, відповідальна державна служба ліквідовується. Попри зрозумілі обмеження, які накладає війна на Донбасі та спричинені нею політичні, економічні та суспільні наслідки, протидія розповсюдженню наркотиків, в т.ч. через реформування наркополітики, має залишатися пріоритетною для України.