Світло спілкування і вогонь добра у Житомирі

Тиждень, що минає, подарував приємні емоції від зустрічей з людьми, яких я глибоко шаную і захоплююсь ними як особистостями, що змінюють світ на краще.

Першою ластівкою став фестиваль патріотичної творчості “З Україною в серці”, що відбувся в Житомирському державному університеті ім. І. Франка. Дякую режисеру та ведучій заходу, чарівній співачці та поетесі заслуженій артистці України Ірині Шинкарук за можливість долучитися до команди професіоналів і читати зі сцени рідного вишу вірші мого Вчителя Володимира Шинкарука.

Наступного дня відбулося моє повернення до соціально-інтерактивного “Театру життя” – участь у новій виставі “Де живе кохання… (!?)”. Щира подяка керівнику “Театру життя” Інні Палько за можливість взяти участь у Другому обласному фестивалі інтерактивних театрів “Об’єктивНА реальність” і зіграти на сцені оновленої Житомирської обласної філармонії ім. Святослава Ріхтера разом з дуже талановитими людьми. І знову ця подія пов’язана з Володимиром Шинкаруком, адже саме він є засновником “Театру життя”, автором та режисером перших вистав театру.

Благодійність була невід’ємною складовою життя Володимира Федоровича. Він сам організував, провів багато благодійних заходів, завжди допомагав власними коштами тим, хто потребує. І не втомлювався дякувати усім добрим людям, які підтримували його самого, коли прийшла біда. З тяжкою хворобою він боровся багато років. І своїм прикладом запалював вогники віри в багатьох.

Дякую Анжеліці Рудницькій, яка в інтерв’ю і в приватних розмовах часто згадує свого друга, нашого видатного земляка, поета, композитора, педагога, прекрасного виконавця і ведучого Володимира Шинкарука. Відкриваючи свою другу благодійну виставку «Еволюція нескінченності» у Житомирі, заслужена артистка України, автор та ведуча легендарної “Території А” плакала, згадуючи Володимира Федоровича. Вони багато років дружили і працювали разом. Володимир Шинкарук був ведучим церемонії відкриття першої виставки Анжеліки кілька років тому в Житомирі. Саме завдяки Вчителю я познайомився з цією дивовижною жінкою під час її приїзду до ЖДУ ім. І. Франка разом з Олесем Донієм та Олександром Бригинцем. Так приємно, що мав щастя зустрітися з Анжелікою Рудницькою знову в нашому місті під час Великого балу благодійників, взяти інтерв’ю, в якому вона – чарівна жінка, прекрасна телеведуча, співачка, майстриня, педагог, щира, привітна людина – сказала дуже потрібні усім нам слова – про любов до життя й до людей, про необхідність допомагати ближнім, про творчість, віру в перемогу добра.

Того ж дня здійснилася моя мрія – мав радість поспілкуватися з заслуженою артисткою України Мариною Одольською. Суперзірка 90-х феєрично повернулася на велику сцену. Її повернення спрагло чекали як глядачі, так і колеги-артисти. Адже Марина для багатьох є символом стилю, яскравою індивідуальністю, володаркою шаленої енергетики, яка запалює тих, хто її чує і бачить. Ця енергетика – в її піснях, у словах, у погляді. Ця енергетика, життєлюбство, драйв так потрібні кожному з нас сьогодні.

Марина вже не вперше приїздить до нашого міста. В інтерв’ю співачка розповіла, що Житомир був частиною її життя ще на початку кар’єри. І вдвічі приємно, що вже 21 травня Марина Одольська виступить у нашому місті з сольним концертом. Житомир другим після Києва побачить нову концертну програму знаменитої співачки. Співачки, яка підкорила легендарні фестивалі “Червона рута”, “Голос Азії”, “Перлини сезону”, чиї пісні стали невід’ємною частиною життя багатьох українців.

Нашому місту пощастило бути в числі перших, тому що тут живуть люди, які вміють цінувати мистецтво, для яких наріжними каменями є духовність, любов, потреба робити добро. Один з таких сподвижників – Богдан Купчинський. Його громадську організацію “Все робимо самі” неодноразово було визнано кращим благодійником на рівні України. Найбільша ж нагорода для Богдана і членів його команди – це збережені людські життя, щасливі вдячні посмішки тих, кому змогли дати дах над головою чи допомогли покращити здоров’я. Богдан Купчинський поставив за мету об’єднати всіх благодійників нашого краю, аби спільно робити добрі справи. Задля цього було організовано Клуб благодійників та проведено великий благочинний бал. Захід видався справді унікальним. У затишній залі ресторану “Анна” зібралися ті, кого називають цвітом нації – відомі артисти, громадські діячі, люди бізнесу, духовенство. Справді історичною подією став приїзд на перший бал благодійників у Житомирі Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Нагороди з рук Його Святості та нагороди від Клубу благодійників отримали відомі українці, які своєю працею примножуть добро. Цього дня до нашого міста на урочистий захід завітали популярні виконавці – Анжеліка Рудницька, Марина Одольська, Олена Гребенюк, Оксана Стебельська та гурт “Українські барви”, АнгеліЯ, Анастасія Приходько, Жанна Боднарук, Лена Дарк.

Хочеться подякувати всім, хто долучився до прекрасної ініціативи, а найперше організаторам та натхненникам проведення цього заходу – Житомирській міській дитячій громадській організації «Все робимо самі», Благодійному фонду «Сім’Я», Благодійному фонду «Зігрій любов’ю дитину», відділу соціального служіння Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату та Асоціації благодійників України.

Спасибі всім, для кого робити добро є великою внутрішньою потребою. На вас, дорогі друзі, тримається цей світ. І коли ми будемо об’єднуватися – Україна переможе!

Фото Михайла Кузьменка