На Житомирщині виявили території, де максимальна небезпека щодо захворювання кліщовим енцефалітом

В Житомирській області при дослідженні кліщів виявлені території, неблагополучні щодо кліщового енцефаліту.

Про це повідомляють в прес-центрі ДОЗ.

Це село Шахфоростівка Коростишівського району, Коростки Любарського району, Г. Потіївка Радомишльського району та Костянтинівка Романівського району.

“При захворюванні на енцефаліт переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків“, – попереджають лікарі.

В Україні місцеві випадки кліщового вірусного енцефаліту серед людей реєструються майже щорічно в АР Крим та Волинській області. За останні 5 років зареєстрований 31 випадок в 7 регіонах України.

“У разі виїзду до вказаних регіонів слід пройти курс щеплень проти кліщового енцефаліту не менше, ніж за 14 днів до виїзду. Для термінової профілактики та лікування призначається імуноглобулін проти кліщового енцефаліту. Препарат слід вводити в найбільш ранні терміни з моменту можливого зараження – не пізніше 4-х діб після укусу кліща”, – повідомляє прес-служба Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Лікарі радять використовувати для відлякування кліщів спеціальні аерозолі та, якщо укусу не вдалося уникнути, спробувати витягти кліща самостійно.