Житомирська влада запросила переселенців, але не забезпечила їм умов проживання

Немає нічого більш зворушливого, ніж дитячі очі і ручки, які простягає малеча. Так, вчора, 1 червня, я мав нагоду, як журналіст, відвідати санаторій «Тетерів» під Коростишевом, в якому проживають переселенці. 

Нехай Бог милує від того, що я там побачив. Голодні, брудні, неохайні діти бігли юрбою до нашого автомобіля, який доставив допомогу. За мить нас оточило багато людей, в очах яких я побачив благання про допомогу. Більше сотні переселенців з Луганської області зібралося біля нас, аби отримати продукти харчування, засоби гігієни для малечі. І в когось після цього ще повертається язик стверджувати, що це сепаратисти.

До мене підійшла вагітна дівчина зі сльозами на очах. Вона попросила для себе та для трьох вагітних дівчат їжу та гігієнічні засоби. Як з’ясувалося, протягом тривалого часу переселенці навіть не отримують хліба на обід. Дівчина поскаржилась на директора санаторію, який на її прохання про вітаміни, дав їй напівгниле яблуко і закрив перед нею двері комори з продуктами. «Виживай, як хочеш», – каже жінка.

Ми приїхали під час обіду і побачили жалюгідні порції, подібні до німецького концтабору. Жменя смердючої каші без підливи та ложка салату – от і всі вітаміни. А як же розвиватися дітям, яких у санаторії 112 і серед них я побачив декілька хворих малят.

Як з’ясувалось, переселенці змушені платити з дорослого по 400 грн. у місяць за проживання. Більшість із них таких грошей не мають, тому бідують. Із роботою теж скрутно. Влада запросила їх, але не змогла забезпечити належні умови проживання та працевлаштування. Ми також оглянули корпус з антисанітарними умовами. У кожній кімнаті проживає по 4-5 людей. Вони тісні та без ремонту. Стан санітарних вузлів теж бажає кращого.

Мені стало ніяково від того, що коли хтось із цих людей захворіє, то залишиться сам-на-сам зі своєю проблемою. Як відомо, медики не лікують безкоштовно.

Окрім цього, існує ще одна невирішена проблема. Це група ситих «волонтерів», які називають себе ГО «Шпиталь Майдан». Хто вони – невідомо. Волонтери? Бійці добровольчих підрозділів? Невідома спецгрупа, яку має перевірити «контора»? Як поскаржились переселенці, ці люди проживають в євроумовах та час від часу тероризують їх. Зрозуміло, що всі ці факти «волонтери» заперечують і стверджують, що сплачують кошти за проживання, а переселенці живуть безкоштовно і не дотримуються порядку.

У вільний час переселенці плетуть маскувальні сітки для воїнів АТО. У такий спосіб вони наближають довгоочікувану перемогу. Переселенці дуже вдячні всім небайдужим людям, які їх підтримують. Наша група, яка привезла допомогу більше, ніж на 20 тис. грн., складалася з декількох машин з продуктами, засобами гігієни та солодощами для дітей.

Я став свідком того, як переселенці висловили слова щирої вдячності житомирським активістам Наталії Циганчук, Ігорю Малі, Віктору Олійнику, Олегу Гнатюку, Ігорю Фадєєву.

Ми всі українці, а тому маємо бути толерантними і простягати руку допомоги тим, хто її потребує.

Форест Сергій