Китайським інвесторам на Житомирщині пообіцяли всіляке сприяння

У Житомирі влада області зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Чжаном Сіюнем.

Китайському послу презентували інвестиційний потенціал області й запропонували китайцям відкривати тут свій бізнес. Благо, Житомирщина багата на можливості: у нас і ліс, і родовища, і природні ресурси Полісся і транзитна дорога до Європи – основного ринку збуту для Китая. До того ж, що сумно для наших найманих працівників – зарплата в Україні при достатньому науковому потенціалі в рази менша, ніж в Європі, тому собівартість продукції, яку виробляють українські заводи є привабливішою для інвесторів, тобто нижчою.

Чжуань Сіюнь вперше у Житомирі. До цього він проїжав наше місто по об’їздній, рухаючись у напрямку Львова та інших міст західної України.

Поважному гостю розказали про житомирський індустріальний парк “Смоківка” й запропонували китайцям подавати заявки на відкриття там виробництва. Скоріше за все – це була перспективна пропозиція, оскільки створення цього парку забуксувало в міській раді через політичні чвари.

Ще один варіант для китайців – зайти в Коростенський індустріальний парк, який дійсно функціонуючий й планує збільшити свою територію, під що шукає якірного інвестора й керуючу компанію.

Китайського посла ознайомили з найжирнішим інвестоб’єктом на 2,2 мільярдом долларів – створення нового гірничозбагачувального комбінату з видобутку ільменіто-титанових руд, ресурсу якого вистачить на 40 років роботи. Наразі, екологія Житомирщини ледь оговтується від діяльності Іршанського гірничо-збагачувального комбінату та варварського видобутку бурштину, що знищує природу Полісся.

Влада області пообіцяла китайським інвесторам відсутність бюрократичних палок в колеса й всіляке сприяння.