В утепленому садочку №63 витрати енергоносіїв буде зменшено на 65%, – Сергій Сухомлин

У Житомирі на базі дитячого садочку №63 проведено термомодернізацію, за європейськими стандартам. 

Відтепер, у дошкільному навчальному закладі вдасться зменшити витрати на енергоносії. А це значна економія міського бюджету, зазначає перший заступник міського голови, Сергій Сухомлин.

“По цьому садочку заплановано зменшення витрат енергоносіїв на рівні 65%. Це велика економія міського бюджету, перед усім. Так як фінансування дошкільних закладів з цього року, повністю лежить на бюджеті міста”.

Утеплення дошкільного навчального закладу відбулося за грантові кошти – це безповоротна фінансова допомога німецького фонду «GIZ». Загальна вартість проекту склала 3,1 млн. грн., за які вдалося утеплити стіни, підвал та дах, встановити вікна та індивідуальний тепловий пункт. А завдяки економії коштів, отриманій в результаті проведення тендеру, німецька сторона додатково виділила 516 тис.грн. на геліосистему, яка забезпечуватиме заклад гарячою водою. 63 садочок – це лише початок, каже Сергій Сухомлин, вже за рік – півтора у місті планують провести утеплення всіх садочків та інших будівель соціальної сфери.

“У найближчі дні інвестиційний фонд НЕФКО визначить переможців тендеру і у цьому році ми плануємо провести утеплення 22 шкіл та садочків Житомира. Тобто, у цьому році ми даємо старт великому проекту по комплексному утепленню садочків та шкіл міста Житомира. Крім того, ми подали заявку на Європейський інвестиційний фонд на отримання пільгового кредиту під 1% річних на 30 років, на утеплення 25 шкіл та садочків Житомира. Я думаю, що за рік – півтора ми зможемо утеплити абсолютно усі садочки міста Житомира і частину шкіл”.

А поки у ДНЗ №63 проводять останні приготування до офіційного відкриття після проведення енергоефективної термореновації, за ініціативи Сергія Сухомлина дитячі павільйони, побудовані ще за радянських часів, оформлять у стилі вуличного мистецтва представники об’єднання “ТБДЩ”. Яскравий дитячий майданчик та тепла будівля садочку для маленьких житомирян забезпечуватимуть гарний настрій та комфорт.