Лариса Долганова організувала соціальний ярмарок та окреслила стратегію розвитку Озерного

Осінній ярмарок-продаж товарів продуктів харчування першочергової необхідності організувала цими вихідними на ринку в Озерному кандидат на посаду селищного голови Новогуйвинської селищної ради Лариса Долганова.

Допоміг Ларисі Долгановій у цій справі місцевий підприємець Петро Рижков.

«На сьогодні, більше 50% мешканців Озерного – люди старшого віку, які проживають на вкрай низькі пенсії. Саме тому, у моїй планах, як кандидата на посаду голови Новогуйвинської селищної ради є встановлення соціальних точок з продажу першочергових продуктів харчування, у першу чергу, хліба. Сьогодні місцевий бізнесмен Петро Рижков привіз на ринок Озерного Андрушівський хліб за ціною нижчою, ніж в магазинах. Ми таким чином хочемо показати, що є можливості зменшити вартість ціни на хлібо-булочну продукцію, якщо йти назустріч бізнесменам», – каже Лариса Долганова.

На її переконання, якщо побудувати мініпекарні на території селищної ради та створити сприятливі умови для підприємців, ціни на першочергові продукти харчування можна буде знизити. На разі ж, більшість жителів Озерного і Новогуйвинська їздять за продуктами в Житомир, оскільки в селищах продукти значно дорожчі, ніж в місті.

Головною ж проблемою Озерного, Лариса Долганова бачить необхідність передачі житлово-майнового фонду селища з балансу Міністерства оборони на баланс Новогуйвинської селищної ради.

«Директива Міністра оборони України від 2009-го року говорить про те, що Міноборони повинно передати житловий фонд на баланс селищних рад, у даному випадку Новогуйвинської селищної ради. Проблема заключається в тому, що Міністерство оборони разом з передачею будинків, повинно було б відшкодувати частину коштів. Але у зв’язку з тим, що коштів у державі не вистачає, з 2009-го і по сьогоднішній день не було прийнято рішення про передачу житлового фонду Озерного на баланс селищної ради Новогуйвинська, а стан житла з кожним роком погіршується. 

Виходом з цієї тупікової ситуації на мій погляд є прийняття на баланс селищної ради всього житлово-майнового фонду. В своїй передвиборчій програмі це питання я поставила першочерговим, оскільки така передача житлово-майнового фонду з балансу Міноборони на баланс селищної ради дасть можливість прийти в Озерне малому й середньому бізнесу, взяти в оренду старі зруйновані приміщення казарм, льотних столових і відкрити нові підприємства та інші заклади. Це створить нові робочі місця і наповнить бюджет селищної ради додатковими коштами, дасть змогу розвивати інфраструктуру селища, покращувати його стан. За рахунок наявності коштів, зможуть бути відновленими приміщення, які зараз перебувають у вкрай занедбаному стані», – говорить Лариса Долганова

З її слів, сьогодні потрібно відновлювати будівлі, які стоять без діла, прибирати територію навкруги, адже дійсно, стан і зовнішній вигляд населеного пункту Озерне дуже і дуже занедбаний.