На Житомирщині бойовик з ДНР створив підпільну терористичну групу

Співробітники Управління СБУ в Житомирській області попередили створення підпільної мережі терористичної організації «ДНР» на території регіону.

Упродовж останніх декількох місяців житомирянин, який минулого року за власною ініціативою вступив до бандугруповання «ДНР», неодноразово телефонував своїм знайомим і пропонував приєднатися до незаконних збройних формувань. 

При цьому вербувальник наголошував на можливості особистого збагачення.

Зброю і боєприпаси для організації терактів та озброєння диверсійних груп на території регіону зловмисник планував передавати потенційним сепаратистам поштою.

“Оскільки житомиряни, яким надходили вербувальні пропозиції, їх не відкинули та сповідують проросійські настрої, було прийнято рішення про оголошення їм офіційного застереження від імені органів СБУ. Також їх попереджено, що у випадку вступу до терористичної організації або надання їй іншої підтримки їхні дії будуть кваліфЖито злочини, передбачені Кримінальним кодексом України,” – зазначають в СБУ.

Вербувальника-бойовика «ДНР» Служба безпеки України оголосила у розшук. Йому заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 та ч. 2 ст. 260 КК України.

Зловмисник також є підозрюваним у ще одному кримінальному провадженні – активний учасник антимайдану в Києві та Донецьку, причетний до організації переслідувань активістів Революції Гідності і побиття учасників Євромайдану у Житомирі.