“Об’єднання “Самопоміч” заявляє про підготовку фальсифікацій на виборах у Житомирі

Прес-служба “Об’єднання “Самопоміч” у Житомирі повідомила, що в певних недобудах у місті прописані громадяни, а ці адреси зафіксовані у тервиборчкомі. 

Кандидат на посаду Житомирського міського голови від “Об’єднання “Самопоміч” Наталія Чиж разом з представниками ЗМІ відвідала декілька таких будинків, а також виборчих дільниць, до яких відносяться ці будинки. 

“З’ясувалося, що справді є ряд адрес, за якими знаходяться недобуди і де є зареєстровані виборці. В одному з таких будинків записано понад 900 чоловік”, – зазначають в прес-службі.

У ситуації також розбирався і народний депутат України Семен Семенченко. Він з Наталією Чиж відвідав Державний реєстр виборців Богунського району в м. Житомирі. Семенченко повідомив, що факти фальсифікацій сьогодні фіксують по всій Україні. Ці методи вже були відпрацьовані напередодні у Чернігові. А тепер фальсифікувати вибори намагаються по всій Україні. 

У “Самопомочі” кажуть, що планується масовий вкид бюлетенів. 

“Власні джерела “Самопомочі” повідомили про заплановані порушення. Представники політичної сили оперативно відреагували на інформацію. Проте офіційні особи виборчого процесу знаходять формальні “відмазки”, аби зняти з себе відповідальність. Зокрема, представниця державного реєстру виборців повідомила, що питання людей, прописаних в “будинках-привидах”, належить до компетенції міграційної служби. Територіальна виборча комісія “переводить стрілки” на реєстр виборців, і так по колу”, – твердять в “Самопомочі”.

В прес-службі зазначають, що представники  дільничних виборчих комісій більш відверто спілкувалися з робочою групою.

“Група поставила за мету з’ясувати правду про міфічних виборців. Нам повідомили, що, зокрема, в одному з недобудів справді прописані представники військової частини, які начебто колись мають отримати тут квартири. Довгобуди стоять роками, тут є лише стіни, а на деяких об’єктах закладені лише перші поверхи, тож у таку перспективу важко повірити”, – запевняють в партії.

Так, кажуть там,  у недобуді на вул. Жукова, 19 (ДВК 181382) прописано 18 людей. На проспекті Миру, 39 (ДВК 181388) у 2012 році прописали 912 людей.

“Як повідомили джерела з військової частини, невідомо, де наразі знаходяться ці виборці, швидш за все це є контрактники, і застерігають від використання у даному випадку адмінресурсу. Крім того, у військоматі на вул. Маршала Рибалка, 21 (ДВК 181392) було прописано 28 людей. Виникає закономірне запитання: як можуть проживати у військоматі? Як повідомили в “Об’єднанні “Самопоміч”, прописали їх у 2012 році. Також зафіксовані факти неотримання запрошень виборцям для участі у виборах 25 жовтня 2015 року. 

Це явище є масовим у Житомирі. Одна з дільниць у Богунському районі, яку відвідали активісти “Самопомочі”, була просто зачинена, а працівники ще однієї ДВК знаходилися зовсім в іншому місці, що є порушеннями законодавства. «Об’єднання «Самопоміч» відстоює проведення чесних виборів і закликає громадян не бути байдужими й повідомляти про наявні порушення”, – підсумували в прес-службі.