У житомирській ЗОШ №1 розпочато монтаж котлів на альтернативному паливі

У подвір’ї загальноосвітньої школи № 1 кипить робота: встановлюють сучасну енергетичну установку на альтернативному паливі. В рамках програми співпраці з ООН Житомир отримав 4 таких котельні, дві з них працюватимуть у першій школі.

Сергій Сухомлин каже, опалення такою енергетичною установкою коштує в рази менше, ніж центральною опалювальною системою, додатково знизити собівартість опалення вдалося шляхом використання солом’яних пеллет замість звичних деревних.

«Виходячи з вартості солом’яних пеллет, міський бюджет отримає економію у 2,5 рази. І ще раз хочу сказати, що на кожну котельну за програмою ООН буде поставлено по 30 тонн пеллет безкоштовно. Тобто, ця школа отримає 60 тонн пеллет. Це достатньо серйозна економія, і знову ж таки, комфорт для дітей», – каже перший заступник Житомирського міського голови Сергій Сухомлин.

Директор навчального закладу розповідає, що у школі навчається більше 500 дітей і в умовах нестачі енергоносіїв підтримувати нормальний температурний режим впродовж усього опалювального сезону немає можливості. Микола Мельник каже, минулого року у сильні морози доводилося зупиняти навчання, а завдяки новій енергетичній установці цього навчального року проблеми вдасться уникнути.

«Бачите, ось така грандіозна споруда. Два котли нам дали з чотирьох, які виділили на Житомир. Я думаю, що в школі буде тепло. І думаю, що у цьому навчальному році не буде таких великих перерв у навчанні, як були у попередньому році. Тобто, буде забезпечений санітарно-гігієнічний режим і школа буде працювати у нормальному режимі», – каже Микола Мельник.

Сергій Сухомлин зауважив: такі енергетичні установки не панацея і в першу чергу треба модернізувати центральні енергетичні системи міста.

“У Житомир здійснили візит представники Швейцарського бюро співробітництва. В рамках гранту, який виділяють Житомиру, в нас з «Житомиртеплокомуненерго» є плани на будівництво ТЕЦ. Для того, щоб дати дешевшу вартість гігакалорії і паралельно зробити виробництво електроенергії по зеленому тарифу. Щоб комунальні підприємства міста отримали електроенергію і таким чином ми змогли б стримувати ріст тарифів», – розповідає Сергій Сухомлин.

Сергій Сухомлин також наголосив, що пріоритетним для міста є зменшення споживання газу і перехід на альтернативні джерела енергії.