​У житомирському дитсадку, який став учасником програми утеплення, потеплішало – завідувач

Нові пластикові вікна і яскраві утеплені стіни – у дитячому садочку «Малятко» вже місяць як поводять утеплення. І незважаючи на те, що роботи ще не завершені, тут вже відчули результат.

«У групах стало набагато тепліше, зручніше, затишніше. Якщо раніше було 16-17 градусів, то на сьогоднішній день 22-24. Навіть є групи, де 25 градусів. Не знаю, як буде взимку, але зараз дуже тепло», – каже завідувач ДНЗ №42 Галина Дем’янчук.

Цей дитсадок один із 18-ти навчальних закладів, які стали учасниками інвестиційного проекту «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери Житомира». Також до проекту включені 4 будівлі центральної міської лікарні. Хід робіт контролює перший заступник міського голови Житомира Сергій Сухомлин. Саме він ініціював залучення інвесторів у місто.

«Цей проект реалізується в рамках роботи зі шведським фондом НЕФКО і грантовим фондом Е5Р, який дає грантову допомогу по соціальним об’єктам. І в планах у нас утеплити 22 об’єкта. Це школи, садки та корпуси першої лікарні. Частина садків, ви вже бачите, на якій стадії утеплення. У вересні фактично були тільки розпочаті роботи і навіть кошти надійшли буквально 10 днів тому. Завдяки домовленості з будівельниками для того, щоб не втрачати час були розпочаті роботи і на даний момент вже кілька садочків знаходяться в такій стадії. Навесні наступного року роботи по всіх цих об’єктах будуть завершені. Ця програма дуже потрібна місту. У планах за 2-3 роки ми повинні утеплити всі садки міста Житомира. Навіть нові садки, які ми зараз почали реконструкцію (на Якубовського і на Крошеньскій), ми відразу утеплюємо ці садочки. Тобто ми вже не будемо відкривати нові садки без системи утеплення. Тому що це і економія міського бюджету і в той де час це комфорт для наших діток», – говорить Сергій Сухомлин.

Вартість проекту становить 4,5 млн. євро. З них 3 млн. євро – це кредитні кошти НЕФКО, мільйон 350 тисяч євро – безповоротна фінансова допомога від фонду Е5Р. Міський бюджет виділяє 155 тис. євро. За підрахунками експертів проект окупиться вже через 4,5 роки.

Перелік об’єктів, що включені в інвестиційний проект «Підвищення нергоефективності об’єктів бюджетної сфери м.Житомира»:

1. ДНЗ №6

2. ДНЗ №26

3. ДНЗ №29

4. ДНЗ №42

5. ДНЗ №43

6. ДНЗ №57

7. СНВК №59

8. ДНЗ №66

9. ЦРД №69

10. ЦРД №70

11. ЗОШ №6

12. ЗОШ №12

13. ЗОШ №14

14. ЗОШ №15 (головна будівля)

15. ЗОШ №15 (початкова школа)

16. ЗОШ №17

17. Гімназія №23 (нова будівля)

18. Гімназія №23 (стара будівля)

19. Травматологічне та урологічне відділення КУ «ЦМЛ №1»

20. Терапевтичне відділення КУ «ЦМЛ №1»

21. Пологове відділення КУ «ЦМЛ №1»

22. Інфекційне відділення КУ «ЦМЛ №1