VW може втратити 8- мільярдів через дизель на своїх авто

Наслідки виявлених маніпуляцій VW з даними про вміст шкідливих речовин у вихлопах дизельних двигунів можуть виявитися куди більш значними, ніж передбачалося раніше. Реальний збиток може перевищити запланований більш, ніж в 10 разів.

За оцінками експертів швейцарського фінансового консорціуму Credit Suisse, концерн Volkswagen може втратити на “дізельгейті” до 78 мільярдів доларів. Про це повідомляє CNN. Експерти врахували не тільки можливі втрати концерну від судових переслідувань, але і блокування продажів автомобілів з проблемними моторами в багатьох європейських країнах, плюс репутаційні втрати (їх наслідком може стати падіння популярності автомобілів VW – навіть тих, що не беруть участь у скандалі), падіння вартості акцій концерну тощо.

“Но, кто не потеряет, так это Вы. Ведь можна обьехать всю Украину и на дизельном,и любом другом авто. http://race.biz.ua/ru/prokat-avtomobilei-v-dnepropetrovske.html – берите и катайтесь!”

Це найбільш песимістичний прогноз. Втім, найпозитивніша оцінка ситуації все одно передбачає серйозні втрати – до 23 мільярдів євро, що так чи інакше в 3,5 рази перевищує закладені бюджетом VW витрати на погашення скандалу. Нинішнє керівництво концерну розраховує, що залагодження ситуації обійдеться в 6500000000 євро – приблизно в таку суму оцінено штрафи, які доведеться виплатити американській владі і деяке зниження продажів. Тим часом, озвучені швейцарцями +78000000000 євро – це прибуток концерну приблизно за 7 років.

Американське агентство з охорони навколишнього середовища звинуватило концерн VW в підтасовуванні даних про обсяги шкідливих викидів дволітрового дизеля, керуюча програма якого вміла підганяти дані під вимоги тестів. Скандал вже призвів до відставки багатьох топ-менеджерів концерну, заборону на продажі автомобілів марок VW, Audi, Skoda тощо в деяких країнах Європи, а в перспективі може обернутися вельми великим штрафом.