Житомирська обласна рада змінила своє рішення та дозволила використання вибухівки “ЕРА”

15 жовтня  відбулось засідання 34 сесії Житомирської обласної ради, за результатами якого стежили більшість підприємств гірничодобувної галузі регіону.

Виробник та підприємці, вважають, що причиною цього було те, що деякі недобросовісні виробники емульсійних вибухових речовин, які є прямими конкурентами виробника емульсійної вибухівки «ЕРА», Державного підприємства «НВО «Павлоградський хімічний завод», пролобіювали через Житомирську обласну раду прийняття у вересні цього року рішення № 1636 «Про звернення депутатів обласної ради до міських, селищних та сільських рад області щодо заборони використання вибухівки марки «Ера».  Що таке рішення було прийняте радою, у т.ч. внаслідок введення в оману більшості депутатів обласної ради. 

“Цим рішенням недобросовісні конкуренти намагалися встановити монополію на постачання гірничодобувним підприємствам Житомирської області вибухівки, шляхом обмеження присутності на регіональному ринку Державного підприємства «НВО «Павлоградський хімічний завод», що виробляє високоякісну та дешеву вибухівку”, – вважають вони.

Попри тиск з боку депутатів та чиновників, 15 жовтня 2015 року Житомирською обласною радою все ж таки було скасовано рішення щодо заборони використання емульсійної вибухівки «ЕРА» в Житомирській області.

Так, після доповідей депутатів, які займались вивченням цього питання, та емоційного і бурхливого обговорення, відбулось голосування, на якому за скасування заборони на використання вибухівки «ЕРА» віддали голоси майже всі присутні депутати. 

“Сумлінний підхід до вирішення даного питання, деталізоване вивчення усіх документів та експертних висновків дало змогу прийняти об’єктивне рішення. Це стало можливим, завдяки відповідальному ставленню до виконання своїх обов’язків окремих працівників Житомирської облдержадміністрації та депутатів Житомирської обласної ради, про яких варто згадати окремо”, – кажуть бізнесмени.

Так, зазначають вони, професіоналізм та державницький підхід т.в.о. директора департаменту промисловості, розвитку інфраструктури та туризму Житомирської облдержадміністрації Крисюка Романа Анатолійовича та начальника відділу природних ресурсів Білого Ігоря Володимировича у дослідженні даної проблеми допомогли об’єктивно розібратися депутатам Житомирської обласної ради у спірному питанні.

Також, за їх словами, вони відмічають досконале вивчення питання та принциповість при обговоренні резонансного питання окремих депутатів Житомирської обласної ради: Дейсана Миколи Миколайовича (Фракція «Народна Партія»), Нехворовського Олександра Миколайовича (Фракція «Всеукраїнська Чорнобильська Народна Партія «За добробут та соціальний захист народу»), Нагорняка Володимира Васильовича (позафракційний), Сухораба Василя Петровича (Фракція «Народна Партія»), Куницького Василя Івановича (позафракційний), Мінаєва Артура Євгенійовича (Фракція «Батьківщина»), Тарасюка Юрія Івановича (Фракція «Батьківщина»). Саме після їхніх доповідей було прийнято рішення, завдяки якому поновлено права як виробника вибухівки марки «Ера», так і більшості щебеневих заводів Житомирської області.

“У результаті голова Житомирської обласної ради Віталій Француз зазначив, що не бажає ставати інструментом для окремих представників бізнесу, з метою втілення їх власних комерційних інтересів. Тим паче, детальний розгляд заяв та документів виявив відсутність жодних офіційних підстав забороняти використовувати вибухівку марки «ЕРА» на гранітних родовищах. Радує те, що у вирішенні питання об’єдналися та знайшли порозуміння депутати різних фракцій та позафракційні депутати. Ефективна робота народних обранців та прийняття справедливого рішення дає шанс на побудову прозорої економічної системи в Україні, в якій не буде місця неринковій конкуренції та корупції”, – підсумували підприємці.