Власники служби таксі у Житомирі воювали у ДНР в “Оплоті”

Слідчі Управління СБ України в Житомирській області завершили досудове розслідування у кримінальних провадженнях стосовно двох мешканців обласного центру, які брали участь у бойових діях на боці терористичного угруповання «Оплот» т. зв. «ДНР».

“У травні минулого року зловмисники – до недавнього власники однієї з приватних служб таксі – за власним бажанням приєдналися до незаконного збройного формування «Оплот». Вони пройшли вишкіл з бойової та спеціальної підготовки у незаконному таборі, розгорнутому на тимчасово контрольованій терористами території Донеччини”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Після цього бойовики «пішли на підвищення» та стали командиром і заступником командира одного з підрозділів «Оплоту». До їхніх обов’язків, зокрема, входило керування та корегування артилерійськими обстрілами позицій сил антитерористичної операції, у тому числі розташованих у районі Донецького аеропорту. Вони координували діяльність блокпостів сепаратистів, забезпечували підрозділи зброєю, боєприпасами та бойовою технікою, а також рекрутували найманців для участі у бойових діях.

Рішенням суду накладено арешт та заборону на будь-яке відчуження рухомого та нерухомого майна підозрюваних: земельна ділянка з недобудованим будинком та 2/3 квартири в обласному центрі, автомобіль.

Матеріали кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 258-3 та ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України скеровані слідчими СБУ до суду. «Оплотівцям» загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 15 років з конфіскацією належного їм майна.