Як обирали Чиж секретарем, заступників та виконком Житомирської міської ради

Засідання сесії тривало менше, аніж кількагодинні перерви, під час яких виготовляли бюлетені та відбувалося таємне голосування за секретаря ради.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин зумів вгадати із кандидатурою, яку запропонував на секретаря ради. За Наталію Чиж («Самопоміч») проголосувало 24 депутати з 32, які взяли участь в голосуванні. 4 – проти, 4 бюлетені пошкоджено. Проти, очевидно, була частина «ляшківців» та свободівців.

Обраниця від радикалів Ірина Ярмоленко закликала проголосувати проти пані Чиж: «Кандидатура Наталії Чиж не є консолідуюча. Певно, і сесію перенесли, яка ще мала відбутися минулого четверга, щоб дібрати голоси. Я голосуватиму проти. Закликаю депутатів проявити свою принциповість!». Та все ж вплинути на своїх колег-депутатів не вдалося.

З-поміж 24 депутатів, які проголосували за нового секретаря, голосів від «Солідарності» та «Самопомочі» було б недостатньо для більшості. Вірогідно, домовлялися з екс-регіоналами з «Опоблоку» та з іншими політичними силами. З якими невідомо, адже голосування таємне. Батьківщина відхрещується – пані Любов Цимбалюк каже, що жоден з її депутатів взагалі не брав участь в голосуванні.

Окрім секретаря, голосували за заступників голови Житомирської міської ради. Першим став юрист за освітою та адвокат Олексій Ясюнецький, який ще в 2006 році захищав екс-голову міста Віру Шелудченко в її боротьбі за посаду міського голови.

Питаннями транспорту в якості заступника займатиметься Дмитро Ткачук, який був обраний до ЖМР від політичної партії Петра Порошенка «Солідарність». Заступником з гуманітарних питань став лікар Матвій Хренов, якого пов’язують родинними зв’язками з народним депутатом Бориславом Розенблатом. А керувати справами виконавчого комітету Житомирської міської ради відтепер буде Ольга Пашко, яка вже 10 років працює в оргвідділі міськради.

Найгарячішим питанням виявилося призначення виконавчого комітету. Сергій Сухомлин запропонував обрати його в складі 23 осіб. Представники громадськості, зокрема голова громадської організації «Автомайдан Житомира» Юлія Демчук та голова Житомирської обласної організації футболу Олександр Коцюбко, запропонували збільшити склад до 43 осіб, таким чином додавши кількість представників громадськості. Вони наголосили, що такий досвід був успішним після Революції Гідності, коли склад виконкому був збільшений і працював ефективно.

Думку щодо ширшої присутності громадськості підтримала і лідер фракції «Батьківщина» в міськраді Любов Цимбалюк. Проте Сергій Сухомлин все ж поставив це питання на голосування і отримав рішення більшості депутатів щодо складу виконкому з 23 осіб. 17 з них – це керівники міської ради і міськвиконкому та представники від фракцій ради, зокрема відомі в Житомирі Руслан Годований та Світлана Півоварова. Всього 6 місць залишили для громадськості. Це при тому, що пропозиції подали до сотні громадських організацій.

Активність депутатів під час засідання була невисокою. Хіба що Ірина Ярмоленко вирізнялася жвавістю, виступивши декілька разів. Зокрема, коли міський голова переходив на російську мову, вимагала від Сергія Сухомлина вести засідання сесії українською.

Обравши секретаря, заступників та виконком, чинний голова Житомирської міської ради поспішно закрив засідання, перенісши продовження орієнтовно на понеділок наступного тижня. Про бюджет міста та інші нагальні питання говоритимуть на наступному депутатському зібранні.

Наталія Дехтієвська