Працівники компанії «ЖЛ», які через довготривалий корпоративний конфлікт не можуть працювати, прийшли до стін своєї кондитерської фабрики.
На збори трудового колективну прийшли працівники, які зараз знаходяться у вимушеній оплачуваній відпустці і чекають, коли зможуть вийти на роботу. З вікон четвертого поверху виглядають люди, які пішли на роботу до іншого директора, якого співробітники «ЖЛ» вважають самоназваним.
«Вони пишуть заяви на роботу на ЗАТ “Житомирські ласощі”, при цьому вони не звільнюються з ТДВ “ЖЛ”, ніхто не пише заяви на звільнення, ніхто не забирає свої трудові книжки. Просто пишуть заяви і ходять туди нібито на роботу. Офіційно, звісно, там ніхто нікого не приймає, тому що це, наскільки я знаю, теж не зареєстроване підприємство. Вони там ходять, відкривають цехи, користуються майном фабрики на свій розсуд, що є абсолютно незаконним», – розповідає працівник кондитерської фабрики «ЖЛ» Валентина Костюченко.
Голова наглядової ради ТДВ «ЖЛ» закликав не довіряти опонентам, які вже порушують усі домовленості, зокрема підписаний меморандум.
«Мені прийшлося на це піти, щоб не пролилася кров і щоб не збулася мрія “ментів”, Авакова, Пашинського і всіх сказати потім, що я підбурював людей, щоб мене заарештувати. Ми домовилися, підписали меморандум і зняли соціальну напругу. Але з бандитам ніхто не буде підписувати жодних меморандумів. Але ті ж бандити почали їх одразу порушувати, почали відкривати приміщення, красти все», – каже голова наглядової ради ТДВ «ЖЛ» Ігор Бойко.
«Вони якусь лінію запустили, вкрали в нас сировину, тому що своєї сировини не завозили і почали випускати вафлі “Артем”. І ті люди, які прийшли до них, просто не розуміють, що це крадіжка. Їхніми руками ця крадіжка відбувається», – додає співробітник ТДВ «ЖЛ» Роман Шевченко.
Підтримати працівників приїхав і Народний депутат України Борислав Розенблат.
«Як депутат Верховної Ради, я не можу спокійно спостерігати, коли йде захоплення фабрики, коли тут проходять якісь бійки, коли фабрики вимушені захищати своїм власним життям і здоров’ям майно фабрики. Для мене, корпоративний спор вирішуйте, будь ласка, в судах. Хай там визначаються хто правий, хто не правий, але сьогодні фабрика повинна працювати. Ці люди, які сьогодні стоять на вулиці, повинні бути в цехах, вони повинні отримувати зарплатню і мати можливості для того, щоб годувати свої родини», – вважає Борислав Розенблат.
Керівництво кондитерської фабрики наголошує на тому, що попри вимушену зупинку виробництва, гарантує своїм працівникам збереження робочих місць і виплату заробітних плат, та закликає не піддаватися на обіцянки опонентів.