Кошти з Житомирського бронетанкового виводились на фіктивні фірми, в тому числі, жителів Луганська

Як повідомляють в поліції, триває досудове розслідування розкрадання понад 23 млн. гривень, призначених для ремонту та переоснащення бронетехніки Збройних сил України. 

22 лютого розпочато кримінальне провадження за фактом фіктивного підприємництва, що дозволило вивести з державного бюджету через тіньові схеми до 6 млн. гривень.

Працівники Управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України у результаті проведених оперативно-розшукових заходів встановили механізми виводу коштів з легального в тіньовий обіг з їх подальшою конвертацією в готівку.

Як повідомив керівник підрозділу Дмитро Тишлек, кошти з державного підприємства бронетанкового заводу через посередника перераховувались на рахунки щонайменше 6 фіктивних суб’єктів підприємництва.

Два з них були зареєстровані 22-х та 23-річними жителями м. Луганська, які діяли з метою отримання грошової вигоди без ведення будь-якої господарської діяльності.

У результаті ними заподіяно збитку підприємству на загальну суму 5,8 млн. грн., а також сформовано кредиторську заборгованість заводу на суму 4,8 млн. грн.

За вказаними фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 5 ст. 27 (Види співучасників) ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування проводить військова прокуратура Західного регіону України.