На Житомирщині затримали бурштинокопачів із Вінничини

У середу, 17 лютого, під час спільного відпрацювання Олевського району співробітниками ГУНП, УСБ України в області та працівниками Коростенської місцевої прокуратури виявлено сімох нелегальних копачів бурштину.

Про це повідомляють в обласній прокуратурі.

Зокрема, жителі Вінниччини, серед яких – приватні підприємці та пенсіонери, а також місцевий житель за допомогою мотопомп незаконно видобували бурштин в урочищі «Дякове» лісового масиву, що знаходиться між селами Кам’янка та Лопатичі Олевського району.

Виявлені на місці події знаряддя видобутку – дві мотопомпи, електрогенератор, 4 пожежні рукави по 20 м кожний, металевий наконечник, 6 металевих прутів, 3 акумулятори, бензопилу та майже 60 грамів бурштину вилучено правоохоронцями.

За фактом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення зареєстровано кримінальне провадження за ч. 2 ст. 240 КК України, процесуальне керівництво у якому здійснюється Коростенською місцевою прокуратурою.

Санкція зазначеної статті передбачає покарання – штраф від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.