У Малині в Ірші втопився 8-річний хлопчик

06 лютого о 17:30 до Служби порятунку «101» від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що у Малині на річці Ірша дитина провалилася під лід. 

До місця виклику було направлено черговий караул рятувальників 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини у складі 5 чоловік на автоцистерні.

Бійці ДСНС встановили, що 8-річний хлопчик, граючись на водоймі, провалився під лід. Глибина річки там становили біля 4 м. На момент прибуття пожежно-рятувального підрозділу дитини на поверхні води вже видно не було. Рятувальники за допомогою надувного гумового човна спустилися до води, але через велику глибину та темряву знайти дитину їм не вдалося.

07 лютого о 09:17 до пошуків потопельника були залучені водолази Коростенської міської комунально-рятувальної служби на воді у складі 3 чоловік. Ретельно обстеживши дно річки, о 10:43 тіло дитини було знайдене на дні водойми на відстані 30 м від того місця де вона провалилася та піднято на поверхню.


Шановні мешканці області! 

Задля убезпечення всіх хто перебуває на кризі, рятувальники застерігають: виходячи на замерзлу водойму, візьміть із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Ні в якому разі не перевіряйте його ударом ноги. Перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від поверхні криги. Заздалегідь роздивіться, чи немає навколо підозрілих місць: лід може бути крихким (тонким) біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики), поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості мерзли у кригу. Обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Значно тонший лід у місцях швидкої течії і там, де водойма впадає в іншу, більшу.

Обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із суходолом. Коли ви йдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше, ніж на 5 м. Якщо лід почав тріщати, негайно повертайтеся: не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. Рибалки мають знати, що: не можна пробивати поряд одна від одної багато лунок. Необхідно уникати розташування великими групами на одному місці, рибалити на переправах, поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Рибалка повинен завжди мати під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м, а також дошку або велику гілку.

І пам’ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

У ДСНС у Житомирській області