Росія – споконвічний противник українського народу – Левко Лук’яненко.

Росія впродовж 280 років намагалася підкорити собі Україну. За ці кілька століть українці багато разів зі зброєю відстоювали своє право бути незалежними. На сьогодні Росія не відмовляється від свого бажання загарбати нашу територію.

Таку думку висловив політв’язень, герой України Левко Лук’яненко на зустрічі зі студентами Житомирського державного університету.

Дисидент, який відсидів 27 років в радянських тюрмах за здобуття Україною волі, пророкує Росії, як імперії, розпад.  

“З 1945 року в програмі ООН зафіксовано право нації на самовизначення. Імперії тоді почали розпадатися.  А Російська імперія пережила розпад світових імперій на 50-60 років, але все-одно прийде час і Росії, як імперії, не існуватиме”, – Левко Лук’яненко.

Левко Лук’яненко вкотре спростував міф про “братні народи”. Політв’язень говорить, що Росія розвивалася, як збиральницько-мисливська кочова цивілізація, де були деспотичні традиції управління, а Україна розвинулася, як землеробська цивілізація, де цінністю був індивідуум і право кожного на самовиявлення.

“Росія – західний ареал азійської цивілізації, а Україна – східний форпост європейської цивілізації. Тому Путін у своїх діях прорахувався. Бо вважав, що українці такі ж раби, як і росіяни. Це стало наслідком різних моделей розвитку України і Росії”, – Левко Лук’яненко.