Коростенські активісти написали відкритого листа Генсеку ООН

Генеральному секретарю

організації ООН Пану Гі Муну

Послам в Україні Польщі,

Франції, Англії, Німеччини,

Фінляндії, Швеції, Норвегії,

Японії

Голові Верховної Ради України

Прем’єр Міністру України

Відкритий лист

Громадських організацій, громадян північних районів Житомирщини

потерпілих від наслідків на ЧАЕС

Шановний Пан Гі Мун!

Президент України Петро Порошенко на саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні запросив Вас, як Генерального секретаря ООН, взяти участь в заходах до 30-их роковин на ЧАЕС. Ви, як людина, завжди відзначали трагічну дату Чорнобильської катастрофи і ставитеся до цього відповідально. Ми звертаємося до Вас та Європейських послів в Україні зі словами вдячності за надання допомоги в подолані наслідків аварії на ЧАЄС, за ту величезну допомогу, яку надали народу Україні після катастрофи в Чорнобилі, в спорудженні саркофагу, медичним обладнанням, лікуванням ліквідаторів, дітей та потерпілих громадян, в наданні матеріальних, фінансових та інших ресурсів.

Просимо, Вас, вплинути на думку Президента України Порошенка П.О. щодо вшанування ліквідаторів до 30-ї річниці аварії на ЧАЕС та просимо керівників європейських країн допомогти у фінансуванні відзначення ліквідаторів ювілейними державними нагородами, бо в державі Україна недостатньо коштів для виготовлення медалей для героїв-ліквідаторів Чорнобиля.

Більшість ліквідаторів в Україні отримують мізерну пенсію на яку неможливо купити ліки, продукти харчування, заплатити за проїзд, не кажучи за життєві витрати повсякдення.

Європейська спільнота шанує ліквідаторів, а саме ліквідаторів України, які власним життям зупинили поширення атомного монстру зі зруйнованого реактору, бо завдяки їхнім героїчним діям вдалося запобігти наслідкам, що могло б привести до планетарної катастрофи, таким чином, врятувавши мільйони людських життів, як в Україні так і в країнах Європи.

Згадаємо протистояння і подолання природніх та техногенних катастроф в Японії, яка викликає повагу всього світу, вражає стійкістю та мужністю японського народу, відношенням держави до своїх ліквідаторів Фукусіми.

Нещодавно Президент України заветував зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який би частково відновлював справедливість у наданні пільг та компенсацій, щодо ліквідаторів, дітей та потерпілих внаслідок ЧАЄС.

Тож постає питання для чого Петро Олексійович, як Президент України, запрошує Вас та представників країн Європи в зв’язку з заходами 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, з метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЄС та оголошенням в Україні 2016 року Роком вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЄС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи згідно підписаного ним же Указу №702 від 14.02.2016 року, якщо своїми діями та одним підписом перекреслив всі сподівання народу на справедливе ставлення до інвалідів, ліквідаторів, дітей та потерпілих на ЧАЕС.

Ми, ліквідатори та громадські організації північних районів Житомирщини, 14 квітня 2016р. розпочинаємо безстрокову акцію в м. Коростень з постійним перебуванням «мітингуючих» в наметових містечках.

Вимагаємо депутатів всіх рівнів долучитися до нашої акції. Запрошуємо для участі в акції ЗМІ. Координатор акції Юшкевич Віталій Федорович. Тел. 0677972503, 0937853602.


З повагою

Заступник голови Житомирської організації ветеранів ВОВ, голова ГО ,,Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи в м. Коростені та Коростенському районі” В. Юшкевич

Голова ГО ,,Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи в Овруцькому районі” М. Нікончук

Голова ГО «Добротвор» «Об’єднання вимушених переселенців Донбасу «Добротвор» І. Сиромятніков

Громадська організація «Ветеранів та пенсіонерів лінійного відділу внутрішніх справ на станції Коростень» П. Куприненко

ГО «Коростенська районна рада жінок» К. Скляревська