У Держдумі запропонували позбавити росіян права успадковувати частку в квартирі

У Державній думі готують законопроект, згідно з яким росіян, які отримали в спадок частку в квартирі, можуть позбавити власності шляхом примусового продажу майна. Про це в ефірі радіостанції «Говорить Москва» розповів один із співавторів законопроекту, депутат від ЛДПР Андрій Свинцов.

Законопроект зобов’язує спадкоємців протягом трьох місяців визначитися з тим, хто буде одноосібно володіти квартирою, збереження часткою за іншими спадкоємцями після закінчення цього терміну не допускається. В іншому випадку квартира буде виставлена на аукціон, а отримані кошти розділені між спадкоємцями-пайовиками. (Зато украинцам повезло они без проблем могут купить квартиру на Борщаговке)

«Спадкоємцям дається три місяці на пошук оптимального покупця на цю нерухомість, потім якщо всі власники згодні продовжити цей термін, він продовжується ще на три місяці. Після цього квартира виставляється на аукціон і продається як в усьому світі: в Америці, Європі – скрізь така процедура », – заявив Свинцов.

Депутат переконаний, що введення подібної практики дозволить уникнути сімейних скандалів і шахрайських схем, коли один власник, отримуючи частку в квартирі, починає виживати звідти інших.

«Якщо ця процедура буде запущена на постійній основі, то величезна кількість людей скажуть спасибі. Коли всі розумітимуть, що спадкування саме майна неможливо, а можливо тільки спадкування грошових коштів, то все на ці кошти будуть розраховувати, і це буде нормальний ринковий формат », – заявив Свинцов.

Депутат також зазначив, що для проведення аукціонів пропонується ввести податкові пільги – звільнити ці угоди від прибуткового податку, щоб всі кошти, отримані від продажу нерухомості, йшли спадкоємцям.