На Житомирщині судом повернуто до державної власності 6,8 га земель лісового фонду

У 2014 році наказами Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, в порушення вимог Лісового і Земельного кодексів України, надано у власність чотирьом жителям м. Києва земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Таким чином, у власність громадян передано чотири земельні ділянки сільськогосподарського призначення (сіножаті) загальною площею 6,8 га вартістю 884 тис грн на території Квітневої сільської ради Коростишівського району як землі запасу.

Проте, ці земельні ділянки перебувають у постійному користуванні ДП «Коростишівський лісгосп АПК» ЖОКАП «Житомироблагроліс», є землями лісового фонду, на яких розташовані лісові насадження, та знаходяться в межах прибережної захисної смуги водного об’єкту.

Більше того, у подальшому двоє киян отримані наділи відчужили на користь іншої особи.

Коростишівським районним судом задоволено позов заступника прокурора області, визнано недійсними накази ГУ Держгеокадастру в області про надання у власність земель лісового фонду, скасовано реєстрацію свідоцтва на право власності на землю, а також витребувано відчужені ділянки і зобов’язано відповідачів повернути їх до земель ДП «Коростишівський лісгосп АПК».

Прес-служба прокуратури Житомирської області