На Житомирщині поліція припинила діяльність майже десятка сільських гуралень

Під час чергових рейдів у кількох населених пунктах Новоград-Волинського району інспектори поліції вилучили у місцевих жителів та знищили близько 20 л самогону та понад 250 літрів самогонної закваски. Винуватці понесуть адміністративні покарання.

Днями інспектори Новоград-Волинського відділу поліції провели цільове відпрацювання низки сіл району, метою якого стала профілактична робота серед населення щодо недопущення фактів самогоноваріння і реалізації домашньої горілки, а також виявлення і припинення діяльності гуралень. Правоохоронці наголошують, що пиятика та продаж самогону як спонукання до неї знаходяться у прямому причинному зв’язку з учиненням тяжких і особливо тяжких злочинів.

– Практика подібних відпрацювань у нашому районі не нова. Таким чином поліція адекватно реагує як на повідомлення громадян про порушення антиалкогольного законодавства, так і приймає рішення про посилення профілактики самогоноваріння, спираючись на результати аналізу загальної криміногенної ситуації у районі, – розповів керівник відділу Новоград-Волинського ВП ГУНП Олександр Вовченко.

Відтак у с. Несолоні поліцейські завітали на обійстя 31-річної селянки, про незаконну діяльність якої подейкували місцеві жителі. Господиню застали просто під час виготовлення чергової партії домашньої горілки. Своє господарське приміщення жінка переобладнала у гуральню й, за словами селян, вела цілодобову торгівлю оковитою. Серед її постійних клієнтів були як місцеві, так і жителі сусідніх населених пунктів.

Поліцейські вилучили обладнання для виготовлення самогону, 30 літрів закваски та 6 літрів готового продукту.

Інші подібні факти були викриті і припинені правоохоронцями у ході рейдів у селах Полянівці та Морозівці. Загалом вилучено та знищено близько 20 літрів самогону, обладнання для його виготовлення та понад 250 літрів закваски.

До адміністративної відповідальності за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його виробництва (ст. 176 КУпАП) притягнуто 9 жителів Звягельщини віком від 31 до 63 років. За чинним законодавством їм загрожують штрафні санкції.

Водночас профілактичні заходи на території Новоград-Волинського району тривають.

Відділ комунікації ГУНП в Житомирській області