​Слід негайно закінчити ці бурштинові війни, щоб не страждали люди, – Розенблат

Під час години запитань до уряду у Верховній Раді народний депутат від фракції “Блок Петра Порошенка” Борислав Розенблат звернувся до глави МВС Арсена Авакова та спікера Парламенту Андрія Парубія з проханням звернути увагу на проблему незаконного видобутку бурштину.

Причиною слугувало загострення ситуації на Житомирщині. За словами нардепа, сьогодні вранці у селищі Обище Олевського району сталася перестрілка між представниками заїжджих бандитських формувань і місцевими жителями:

«У селищі Обище Олевського району сьогодні о 6.30 ранку почалася стрілянина з вогнепальної зброї. Люди в лікарні поранені, 4 автівки перевернуті, бурштинові війни продовжуються… Скільки буде ще може тривати ця війна, чому люди, які проживають на цих територіях, не можуть спокійно жити? Півтора року ми не можемо вирішити питання з прийняттям Закону про легалізацію видобутку бурштину. Я Вас дуже прошу – давайте закінчимо цю бурштинову війну і зробимо все, щоб життю людей нічого не загрожувало, щоб не проливалась кров»,– заявив Борислав Розенблат.

У свою чергу Арсен Аваков повідомив, що проблему незаконного видобутку бурштину в Україні можна вирішити лише за допомогою законодавчого врегулювання цього питання:

“Ми не можемо нічого зробити з бурштинової мафією без законодавчої ініціативи тут в Парламенті. І це треба робити терміново. Прем’єр проводив нараду з цього питання і, думаю, що комплексна пропозиція буде в Парламенті на наступному тижні. Я прошу її підтримати “, – зазначив Аваков.

За словами спікера Верховної Ради Андрія Парубія, відповідний законопроект очікує на узгодження уряду:

“Я хочу повідомити, що одним з перших моїх розпоряджень було створення робочої групи для вирішення цієї проблеми. Вона пропрацювала відповідний законопроект, враховуючи досвід наших європейських сусідів. Залишився останній етап – узгодження з урядом. І я переконаний, що найближчим часом, можливо навіть на наступному тижні, вже узгоджений законопроект потрапить в зал і ми цю ганебну для України проблему зможемо спільно вирішити “, – повідомив Парубій.