Житомирщина перша в Україні уклала меморандум про співпрацю з бурштиновою біржею

У Житомирі 14 червня підписали меморандум про співробітництво та взаємодію між Житомирською обласною державною адміністрацією, Житомирською обласною радою, Житомирським міським головою та Інтернаціональною бурштиновою біржею UAB «AMBER TRIP».

Підписали документ про наміри, яким окреслено подальші кроки легалізації бурштинової галузі в області, голова ОДА Сергій Машковський, голова облради Анжеліка Лабунська, міський голова Сергій Сухомлин та директор UAB «AMBER TRIP» Гедрюс Гунтарюс.

Мета меморандуму – започаткування і розвиток взаємного співробітництва та взаємодії у сфері, пов’язаній з відносинами щодо користування надрами для видобутку і легальної торгівлі бурштином, припинення і недопущення його розкрадання.

Наступним кроком після підписання меморандуму має стати створення комунального підприємства з видобутку бурштину. Його, за словами голови обласної ради Анжеліки Лабунської, планують утворити на черговій сесії обласної ради: «У нас є величезні ресурси, є необхідна інфраструктура. Але потрібно, щоб все відбувалося у легальному руслі. Сподіваємося на обмін досвідом з видобутку та відновлення земель». Комунальне підприємство, яке планується створити, займатиметься не лише видобутком та переробкою бурштину, але й відповідатиме за рекультивацію земель після виробничої діяльності.

Гедрюс Гунтарюс розповів: «Всьому бурштиновому суспільству не подобається цей хаос, який склався в Україні. На нашій біржі зібрано близько сотні компаній з Польщі, Литви, Латвії, Прибалтики. 300 компаній купують бурштин через нашу біржу. Дивлячись на ситуацію на Житомирщині, варто наголосити, що не можна стільки копати, скільки викопується. Це необхідно регулювати. Якщо людина використовує ґрунт, після цього вона повинна рекультивувати землю, повернути її до початкового стану».

За документом, який підписаний 4-ма сторонами, основними напрямками та сферами діяльності у співробітництві та взаємодії є:

– інформаційна підтримка та всебічна допомога у сфері користування надрами для видобутку і реалізації бурштину;

– надання всебічної підтримки при створенні та впровадженні умов для функціонування прозорого і конкурентного легального ринку бурштину;

– залучення інвестицій у сферу видобутку та реалізацію бурштину на відповідних легальних ринках;

– обмін спеціалістами та експертами, а також організація візитів та зустрічей; забезпечення функціонування легальної торгівлі бурштином та недопущення його розкрадання;

– надання сприяння у реалізації спільних ініціатив та проектів Сторін, направлених на підвищення рівня зайнятості населення шляхом створення нових робочих місць та ін.

За матеріалами прес-служби ОДА