Митники заявили про нейтралізацію нелегального каналу експорту житомирської деревини киянами

Співробітниками податкової міліції Житомирської області спільно з митниками в рамках спецоперації «Рубіж 2016» виявлено та нейтралізовано нелегальний канал експорту деревини.

Про це повідомляють в ДФС.

Суть незаконної оборудки полягала в наступному: одне з Київських підприємств закуповувало у приватних підприємців Житомирщини лісоматеріали, на які не існувало жодних дозвільних сертифікатів та документів походження. Розрахунок проводився за готівку.

Далі на кожну партію деревини виготовлялись підробні пакети необхідних документів, таким чином сировина готувалась до митного оформлення та відправки на експорт.

“За результатами проведених оперативних заходів відносно службових осіб підприємства слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Житомирській області до ЄРДР внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.212 КК України.

Співробітниками оперативного управління направлено орієнтування до Житомирської митниці ДФС щодо проведення спецзаходів, передбачених законодавством, стосовно вищезазначених партій товару, які були задекларовані вищевказаним підприємством”, – йдеться в повідомленні.

Працівниками Житомирської митниці ДФС відносно директора підприємства порушено 98 справ про порушення митних правил за ч.1 ст.483 МКУ. Загальна вартість партії деревини становить близько 7 млн. грн.

Всього з початку 2016 року співробітниками ГУ ДФС у Житомирській області в рамках спецоперації «Рубіж 2016» складено 154 протоколи про порушення митних правил на загальну суму майже 16 млн.грн.